? Beni Hatırla
14
Ekim

Çocuklar İçin Korku Filmi

Zeynep Özen 14.10.2009 12:04

Çocuklar İçin Korku Filmi

Ülkemizde Aralık ayında gösterime girmesi planan Where the Wild Things Are (Arkadaşım Canavar), ABD'de tartışma yarattı. Çocuklar için fazla ürkütücü olduğu söylenen film için, yönetmen ve yazarın yorumu oldukça ilginç.

Yönetmenliğini Spike Jonze'un üstlendiği, Maurice Sendak'ın kitabından uyarlanan Where the Wild Things Are, çocuklar için fazla korkutucu bir film bulunması ile birlikte gündeme oturdu. Bu yoruma karşılık yazarın tepkisi ise oldukça ilginç. Kendisine filmin fazla korkunç bulunduğu yolundaki soruya bakın yazar nasıl bir yanıt veriyor: “Cehenneme kadar yolları var. Filmi eğer fazla korkunç buluyorlarsa ve bunun üstesinden gelemiyorlarsa, evlerine dönsünler ya da altlarına kaçırmamaları için çocuk bezi bağlasınlar, ne isterlerse onu yapsınlar. Bu benim tolere edebileceğim bir soru değil.”  Kitaplarında korkunun önemli bir öğe olduğu düşünülen yazar, “korkunun bir çocuğu daha güçlü kıldığını” sözlerine ekliyor. Ona göre çocuklar bu tarz bir korkunun üstesinden gelebiliyor.

Where the Wild Things Are

Filmin senaristlerinden Dave Eggers ise yazarın bir adım önüne geçmiş görünüyor. Eggers'a göre " Where the Wild Things Are" yalnız çocuklar için değil,  yetişkin izleyiciler için de ürkütücü bir film.

Arkadaşım Canavar ismiyle ülkemizde gösterime girecek olan bu karanlık masalı izleyebilmeyi dört gözle bekliyoruz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum