? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2004
Gösterim Tarihi
25 Şubat 2005
Süre
132dk

Oyuncular

Clint Eastwood Clint Eastwood
Frankie Dunn
Hilary Swank Hilary Swank
Maggie Fitzgerald
Morgan Freeman Morgan Freeman
Eddie Scrap-Iron Dupris
Jay Baruchel
Danger Barch
Mike Colter
Big Willie Little
Yönetmen
Yıldız Clint Eastwood
Senarist
Paul Haggis
Müzik
Yıldız Clint Eastwood
Yapımcı
Yıldız Clint Eastwood
Paul Haggis
Tom Rosenberg
Albert S. Ruddy
Görüntü Yönetmeni
Tom Stern
Million Dollar Baby

Milyonluk Bebek

Million Dollar Baby

8.9/10 IMDB Puanı: 8.2
Frankie Dunn ringlerde yaşadığı yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Öğrencisi olan boksörlere öğrettiği en önemli ders ise kendi hayatı için de destur edindiği¸ herşeyin üzerinde kendini korumaktır. Onu kızından soğutan ve uzak tutan acılı deneyimi yüzünden uzun zamandır hiç kimse ile yakın olmamaya çalışmaktadır. Tek arkadaşı Scrap, onun spor salonuna göz kulak olmakta ve kaba dış görünümünün altında 23 yıldır yakasını bırakmayan bir affedilme beklentisi olduğunu bilmektedir ve bir gün Maggie Fitzgerald spor salonuna gelir.

Maggie'nin çok fazla bir özelliği yoktur. Yalnızca boks dünyasında pek az insanın sahip olduğu bir yeteneğe sahiptir. Ne istediğini çok iyi bilmektedir ve elde etmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Maggie’nin değiştirilemez savaşı, yetersiz yeteneği ve durdurulamaz isteğinin dışında en çok ihtiyacı olan ise birilerinin ona inanmasıdır.

Fakat Frankie’nin son ihtiyacı olan böylesine bir sorumluktur. Maggie’ye bunu açıkça söylemiştir... Yaşı spora başlamak için çok büyüktür ve Frankie kızları asla çalıştırmamıştır. Fakat "Hayır" fazla şansı olmayan biri için çok fazla bir şey ifade etmemektedir. Hayatının tek amacından asla vazgeçmeye niyetli olmayan Maggie her gün spor salonuna gelip çalışmaya devam eder... Ve onu tek destekleyen Scrap olur. Sonunda genç kızın sarsılmayan azmine yenik düşen Frankie istemeden de olsa onu çalıştırmayı kabul eder.

Hayallerini bir arada yaşamayan başlayan yaşlı adam ve genç sporcu yıllar önce kaybettikleri ailelerini de birbirlerinde bulmuş ve ortak bir ruh edinmişlerdir... Farkında olmadıkları ise her ikisinin de karşılaşacakları savaşta o güne kadar hiç bilmedikleri bir güç ve cesaretle karşı koymaları gerektiğidir.

Yorumlar

Yorum Yaz
ŞAHASER...

BÜTÜN DUYGULARI YAŞATAN,Clint ve Hilary hayranı olmamı sağlayan film...

10 / ★★★★★
-1 Oy
oyuncular filmi kurtarmış bence güzel bir filmdi ama benim beklentilerimi tam anlamıyla karşılayamadı
0 Oy
Eğer Eastwood karakterlerin ruh hâlleriyle böylesine ilgili bir sinema yapmasa tipik bir başarı öyküsünü rahatça allayıp pullayabilir, Hollywood’daki yapımcılara da bu sayede sırtını çok daha rahat sıvazlatabilirdi. Ama o ısrarla kahramanlarının yaralarının üstüne gidiyor, sarılabilecek durumdaysa sarıyor, tıpkı Maggie’nin dağılan burnunu düzelttiği sahnede olduğu gibi…Fakat genelde bu yara hikâye aktıkça daha da fenalaşıyor ve finalde kangrene dönüşünce kaçınılmaz son geliyor. Lakin, Clint Eastwood’un karakterleri bu acılarla yüzleşmek zorunda. Çünkü yaşamla kurdukları ilişkide bu acıları göğüslemek önemli bir alanı kaplıyor. Frankie’nin yüzündeki acıları Eastwood’un yüzü üzerinden çok iyi anladığımızı söylerken Maggie’de Hilary Swank’in, Scrap’te Morgan Freeman’in hakkını yemeyelim! Clint Eastwood’un oyuncularına her daim geniş alan açan, devamlı onların yüzlerine odaklanan sineması içinde ağızlara layık bir iş çıkarıyorlar!
+ 1 Oy
hilary swank ın oyunculuğu çok iyi de sanki film biraz abartılmş,beğenmedim demiyeyimde beklediğimi bulamadım..
0 Oy
Mükemmel bir film.. seyrettikten sonra bir süre kendinize gelemiyorsunuz.. yıllar geçti seyredeli halen ismini duyunca içim bi tuhaf olur..seyretmeyenler mutlaka seyredin pişman olmayacaksınız...
-1 Oy
olağanüstü bi kadro.rollere tipler çok iyi gitmiş.son sahne yıktı beni.. tamam anlatmıyorum :)
+ 2 Oy
Gerçekten güzel filmdi.Gerek senaryo gerek oyunculuklar çok iyiydi.Hilary Swank'i tebrik etmek lazım.Gerek boks sahneleri gerek duygusal sahnelerde çok başarılıydı.Bu kadar değersiz hissederken buralara gelmek ve sonrası.Çok fazla tüyo vermek istemiyorum çünkü o zaman izlerken tad alamazsınız.En iyi film dalında oscar almış bu sinema şölenini tavsiye ederim. Her işin belli riskleri vardır.Yaparken bunları göze almanız gerekir.
+ 2 Oy
Clint Eastwood güzel bir dram filmine imza atmış. Hilary Swank başta olmak üzere oyunculuklar çok başarılıydı. Filmin son bölümleri de gerçekten insanı bir hayli duygulandırıyor.
+ 3 Oy
müthiş oyunculuklar ve   Clint Eastwood'tan yine müthiş bir film.
+ 4 Oy
iyi bir drama.kızın sakatlanması aksiyonu bitirdi,bu yüzden benim notum düşük bu filme
-4 Oy
filmi Hilary Swank oscar odulunu kazandıktan sonra merak ederek izledim ben eastwood ve freeman sayesinde izlenecek bir film diye dusunurken swank gercekten harika bir performans sunmus ve odulu sonuna kadar haketmş takdir etmek gerek...
+ 6 Oy
seyretmedim ama ımdb notuna bakılırsa iyi film olduğu belli.
-1 Oy
tek kelime ile mükemmel

bütün duygular war bu filmde
+ 3 Oy
Bu zaman kadar izledigim filmer icerisinde en iyilerden biri belkide en iyi. Bir filme bakarken bu kadar duygulandigimi hatirlamiyorum...
+ 1 Oy
Film harikaydı.
+ 1 Oy
@Anti-kahraman seninle aynı şeyi yaşamamız ne kadar ilginç. filmin son çeyreğinde başlayıp ardından bir yarım saat daha kendime gelemedim. Swank'a aşık oldum. Hani kimi filmler vardır kadının tek çaresi erkek gibi olmaktır. Ama bu filmi unutulmaz kılan en zoru başarması, bir kadının nahifliği ile boks gibi şiddet içeren bir sporu yan yana ve alttan alta çok kişisel ve duygusal bir hikayeyi de işlemesi. Swank'ın kırılganlığı ve saflığı ile birlikte dayanıklılık ve gücününün yan yanalığı beni bitirdi. Tüm ödüller ona verilse azdır. 10'da 10.
+ 3 Oy
Ağladığım filmler oldu birkaç tane ama beni bu kadar ağlatan başka film olmadı.
Filmin son 15 dk kadarı + filmden sonra da bir 20 dk kadar hüngür hüngür salya-sümük iğrenç bir şekilde ağladım.
Beni Hilary Swank hayranı yapan filmdir.
9/10
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum