? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2003
Gösterim Tarihi
9 Nisan 2004
Süre
127dk

Oyuncular

James Caviezel James Caviezel
Hz. İsa
Monica Bellucci Monica Bellucci
Magdalen
Claudia Gerini
Claudia Procles
Maia Morgenstern
Mary
Sergio Rubini
Dismas
Yönetmen
Yıldız Mel Gibson
Senarist
Yıldız Mel Gibson
Benedict Fitzgerald
Müzik
John Debney
Yapımcı
Bruce Davey
Yıldız Mel Gibson
Stephen McEveety
Görüntü Yönetmeni
Caleb Deschanel
The Passion of the Christ

Tutku: Hz. İsa'nin Çilesi

The Passion of the Christ

7.0/10 IMDB Puanı: 7.1
Hz. İsa'nın son 12 saatini anlatan film, Gethsemane'de başlıyor. Hz. İsa, şeytani inançlara karşı mücadele etmektedir. Judas Iscariot'un ihanetine uğrayan Hz. İsa, yakalanır ve Kudüs'te, eski inançlara küfretmesi yüzünden ölüme sürüklenir.

Siyasi bir ikilem yaşayan Filistin'in Romalı yöneticisi Pilate, Kral Herod'un fikrini alır. Herod, kalabalığın İsa ile suçlu Barrabas arasında bir seçim yapmalarını ister. Toplanan kalabalık, Barrabas'ın özgürlüğünü, İsa'nın ise ölümünü seçer.

Romalı askerler Hz. İsa'yı çarmıha gerip, kırbaçlamaya başlar. Hz. İsa, korkusunu bastırıp, annesi Meryem'e bakar. Ama halk galeyana gelmiştir bir kere. Pilate ise topu kalabalığa atıp, bu işten sıyrılmış olur.

Yorumlar

Yorum Yaz
Dayanılmayacak derece de işkence sahneleri mevcut! Mel Gibson bunu gözümüze soka soka en ayrıntılı şekilde çekmiş. Nedeni etkisinde kalmamız tabii ve evet gerçekten insanın içini burkan insanı adeta üzen bir film olmuş. Sonuç olarak çok heyecanlı, sürükleyici ve şok edici. Gibson ortalama bir filme atmış. Ayrıca aşırı derece de anti-semitik! Buna karşı değilim bu gün yahudilerin ne oldukları belli. Ama ben ateist olduğum için ne İsa'nın varlığına ne de yahudilerin böyle bir sadistliğe yaptığına inanmıyorum. Bence İsa tamamen bir hayal ürünü. Noel Baba neyse, İsa'da benim için onun ötesine geçemez. James Caviezel dört dörtlük bir performansa imza atmış. Tarihin en çok tarışılan ve popüler olan şahsını - benim için hayal ürünü - canlandırma şanısını bulmuş. Ayrıca filmin afişi çok hoş. İsa karizmarik duruyor :)

7/10
0 Oy
çok önemli bir yabancı sinema sitesinde 'izlenmesi en zor 10 film' diye bi liste vardı bi dönem çok takip ettim ve bu film 6 ay boyunca 1. sıradaydı.

ben bile izlerken sürekli yüzümü sağa, sola çevirdiğimi biliyorum. bu kadar sert olması gereklimiydi diye sormak geliyor içimden!
0 Oy
bencede nerde seyredecez bu filmi
-1 Oy
tmm herşey güzelde filmi nerden izleyecem söylermisiniz arkadaşLar
0 Oy
arkadaşlar editörün yorumunu sonuna kadar okudum.haklı olduğu noktalar olsada çok acımasız eleştiri yaptığını düşünüyorum.mel gipson a gelince editörün eleştirilerine rağman ben oyunculuktan yönetmenliğe geçen biri olarak harika bir iş çıkardığını düşünüyorum.filmide kesinlikle seyretmenizi tavsiye ederim.iyi seyirler.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum