? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2004
Gösterim Tarihi
7 Mayıs 2004
Süre
132dk

Oyuncular

Hugh Jackman Hugh Jackman
Abraham Van Helsing
Kate Beckinsale Kate Beckinsale
Anna Valerious
Richard Roxburgh
Count Dracula
David Wenham
Carl
Will Kemp
Velkan / Kurt Adam
Samuel West
Dr. Victor Frankenstein
Robbie Coltrane
Mr. Hyde
Stephen Fisher
Dr. Jekyll
Shuler Hensley
Frankenstein'ın Canavarı
Josie Maran Josie Maran
Marishka
Yönetmen
Stephen Sommers
Senarist
Stephen Sommers
Müzik
Alan Silvestri
Yapımcı
Stephen Sommers
Bob Ducsay
Executive Producer
Sam Mercer
Görüntü Yönetmeni
Allan Daviau
Kurgu
Bob Ducsay
Yapım Tasarım
Allan Cameron
Sanat Yönetmeni
Steve Arnold
Tony Reading
Van Helsing

Van Helsing

7.5/10 IMDB Puanı: 5.6
Karpat Dağlarının derinliklerinde Transilvanya ismini taşıyan esrarengiz ve mistik bir ülke vardır. Şeytani güçlerin hala yaşadığına inanılan bu topraklarda her türlü tehlikenin var olduğu güneşin doğuşu kadar doğaldır. İnsanoğlunun en büyük kabusu kabul edilen canavarlar bu topraklarda hayat alanı bulurlar.

19. yüzyıl Londra´sı, Roma´sı, Paris´i ve Transilvanya´sını kapsayan bu dünyada insanoğlu sürekli bir tehdit altındadır. İnsan ırkına karşı sonu gelmez bir savaş açmış olan yaratıklar, çok çeşitli formatlarda bedenlenmiş canavarlara dönüşerek sürekli saldırılar düzenlemektedir. İnsanoğlundan binlerce yılın intikamını almak amacıyla elele vermiş olan Dracula, Frankenstein, Kurt Adam gibi canavarlar, insan ırkını toptan yok etmek için saldırılarını hızlandırmışlardır.

Bu ürkütücü ortama insanoğlunu kurtarma görevini üstlenmiş bir kahraman gelir. Bu kahraman, efsanevi vampir avcısı Van Helsing´dir. Vatikan´da faaliyet gösteren gizli bir kuruluş adına çalışan Van Helsing, bölgeye dehşet saçmakta olan Kont Dracula´yı alaşağı etmek amacıyla Transilvanya´ya gelir. Orada Anna Valerious adlı korkusuz bir kadınla tanışır. Anna´nın ailesi kuşaklardan beri vampirler yüzünden lanetlenmiştir. Bu uğursuz lanetten kurtulmasının tek yolunun vampiri yenmek olduğunu öğrenince onunla güçbirliği yapma yoluna gider.

Yorumlar

Yorum Yaz
Keyifle seyredilecek bir film olmasına rağmen klişelerden kaçamıyor. Senaryosu basit. Sanki film sadece aksiyon sahnelerinden ibaret gibi. 6/10
0 Oy
Eğlencelik olarak güzel bir film . Özellikle kostümler , Franki ve Dracula ile gelinleri çok iyiydi .
0 Oy
genel anlamda film güzeldi sesler efektler yani görselligini begendim ama bir cok film hatası vardı.daha profesyonel calısılabilirdi.birde son kısımda dragulayı oldurme sahneside biraz daha zor olabilirdi cok basite indirgemişlerdi.hatta en büyük hatalardan biri dragula sadece filmn son sanesınde devreye girmesi.ortalardada biraz görünebilirdi güçlerini kullanabilirdi.yinede güzel filmdi
6/10
0 Oy
Güzel bir film.
0 Oy
Stephen Sommers tan vampir hayranları için iyi bir hediye.Muhteşem açılış bölümüne ya da filmin en akılda kalıcı karakteri Dracula yı oynayan Richard Roxburgh un oyunculuğuna söylenecek söz yok.
Fakat klişe aksiyon ögelerinin hepsine sırtını dayamaları yüzünden pek değerli bir film değil.
Vampir filmleri arasında iyi bir yeri var fakat bunun sebebi de Van Helsing in kalitesi değil,vampir filmlerinin sinemada yeteri kadar iyi temsillerinin olmaması.
0 Oy
hugh jackman ın oyunculuğu yeterli zaten güzel bir film
-1 Oy
kurt adam-vampir içerikli filmlerin en güzeli söyleyecek başka hiç bir şey yok
+ 2 Oy
bütün kötüleri ve iyi karakterleri birleştirip harika bi film yaratmış stephen sommers iyi iş çıkarmış......oyunculara diğecek bi şeyim yok zaten özelliklede Richard Roxburgh (Count Dracula)'a süper oynamış adam hugh j.'la Kate beckinsale'de çok başarılı oynamış aama en güzel oynayan Richard Roxburgh olmuş
+ 2 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum