? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2003
Gösterim Tarihi
23 Haziran 2006
Süre
98dk

Oyuncular

Jessica Biel Jessica Biel
Erin
Jonathan Tucker
Morgan
Erica Leerhsen
Pepper
Mike Vogel
Andy
Eric Balfour
Kemper
Yönetmen
Marcus Nispel
Senarist
Scott Kosar
Müzik
Wayne Bell
Tobe Hooper
Steve Jablonsky
Yapımcı
Michael Bay
Mike Fleiss
Görüntü Yönetmeni
Daniel Pearl
The Texas Chainsaw Massacre

Teksas Katili

The Texas Chainsaw Massacre

8.3/10 IMDB Puanı: 6.1
The Texas Chainsaw Massacre gerçek bir hikayeden esinlenerek uyarlanmış bir film. 20 Ağustos 1973'te polis görevlileri Texas'ın Travis Kasabası'nda mezbahada kesim yapan Thomas Hewitt'e ait bir çiftlik evine gönderilir. Olay yerine giden polis 33 kişinin parçalanmış cesediyle karşılaşır. Bu tüm zamanların en büyük kitlesel cinayeti olan bu esrarengiz olay polisi şok eder.

Bu katliamın sahibi Deri Yüz (LeatherFace) olarak bilinen maskeli biridir. Katliamdan kurtulan bir kızın olayı polise anlatmasıyla işler daha da ilginç bir hal alır. Polis şefi katili yakalamak için sinsice bir plana girişir ama hesaba katmadığı bazı ayrıntılar vardır.

Yorumlar

Yorum Yaz
teen slasher tarzında beğendiğim tek seri diyebilirim.
0 Oy
Şimdiye kadar serinin seyrettiğim en gerilimli filmiydi. Daha öncekilerinde Leatherface karikatürize figür öğesi olarak karşımızdaydı. Ama bu sefer gerçekten ürperti duygusunu insanda hissettiriyor. Yalnız sözde film 1973'te geçiyor deniliyor. Lakin Jessica Biel'ın giydiği düşük bel kot o zamanlar moda değildi. Hoş bizim gözlere şenlik ama filmin senaryosuyla tezat oluşturuyor.
Dikkat ettimde serinin yapımcıları hiç star oyuncu oynatmıyor. Her filmde 2 yada 3 film geçmişi olan sıradan oyunculara başrol verip onları film sayedinde star yapıyor. Vigo Mortensen, Matthew McConaghey, Rene Zelwegger ve Jessica Biel gibi.
Yalnız bu filmde de iğrenç sahneler sözkonusu. Filmin ilkyarısında birşey beklemeyin olay örgüsü Hewitt'lerin evine giren gençlerin kaybolmasıyla başlıyor.
Filmde korkudan ziyade gerilim had safhada
0 Oy
Türünün en sağlam filmlerinden. Kan görmek isteyenler hemen izlemeli.
0 Oy
Bu Teenslasher gençler bir yere gider öldürülür türü filmleri çok seviyorum . Biliyorum hepsi nerdeyse aynı ve saçma ama nedense hoşuma gidiyor , arşivimde bayağı yer kaplıyorlar :D

Teksas Katliamı güzeldi , sıkmayan akıcı iyi bir film bence .
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum