? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2003
Gösterim Tarihi
5 Aralık 2003
Süre
100dk

Oyuncular

George Clooney George Clooney
Miles Massey
Catherine Zeta-Jones Catherine Zeta-Jones
Marylin Rexroth
Geoffrey Rush Geoffrey Rush
Donovan Donaly
Cedric the Entertainer
Gus Petch
Edward Herrmann
Rex Rexroth
Billy Thornton
Howard D. Doyle
Yönetmen
Joel Coen
Ethan Coen
Senarist
Robert Ramsey
Matthew Stone
Ethan Coen
Müzik
Cater Burwell
Yapımcı
Ethan Coen
Brian Grazer
Görüntü Yönetmeni
Roger Deakins
Intolerable Cruelty

Dayanılmaz Zulüm

Intolerable Cruelty

7.0/10 IMDB Puanı: 6.4
Miles Massey, hayatta istediği herşeye sahip olmuş çok seçkin bir boşanma avukatıdır. Gözkamaştırıcı bir müvekkil listesi vardır. Hatırı sayılar derecede dava kazanmıştır. "Massey Sözleşmesi" adını verdiği çok katı maddelerden oluşan sözleşmelerinin şöhreti dilden dile dolaşır. Ancak tüm bunlara rağmen yaşamında bir dönüm noktasına varmıştır. Başarıya doymuş olan Miles Massey için herşey sıkıcıdır. Rakiplerine meydan okuyacağı yepyeni davalar aramaktadır.

Zengin bir emlakçı olan müvekilli Rex Rexroth'un boşanma davasına bakarken boşanmaya çalıştığı karısı Marylin Rexroth ile tanışır. Akıllı bir kadın olan Marilyn, özel dedektif Gus Petch'in de yardımıyla kocasını köşeye sıkıştırmış, başarılı bir boşanma olayının ardından elde edeceği maddi bağımsızlığa emin adımlarla yürümeye başlamıştır. Ancak Miles'ın olağanüstü avukatlık becerisi karşısında avucunu yalamak zorunda kalır.
Buna karşılık Marylin kolay vazgeçecek bir kadın değildir. Petrol kralı Howard Doyle ile acilen evlenerek entrikalarına bir yenisini daha ekler. Miles ile ortağı Wrigley olayın üzerine giderek iyice derine inince Marylin ile kafa kafaya gelmeleri kaçınılmaz olur. Gizlice uygulanan taktiklerin, aldatmacalarin ve cazibenin dayanılmazlığının devreye girmesiyle Marylin ile Miles arasında baş gösteren klasik cinsiyetler savaşı hızla tırmanacaktır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum