? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2005
Gösterim Tarihi
16 Aralık 2005
Süre
187dk

Oyuncular

Naomi Watts Naomi Watts
Ann Darrow
Jack Black Jack Black
Carl Denham
Adrien Brody Adrien Brody
Jack Driscoll
Andy Serkis
King Kong/Aşçı
Jamie Bell
Jimmy
Kyle Chandler
Bruce Baxter
Lobo Chan
Choy
Thomas Kretschmann
Kaptan Englehorn
Evan Parke
Hayes
Colin Hanks
Preston
Yönetmen
Yıldız Peter Jackson
Senarist
Yıldız Peter Jackson
Frances Walsh
Phillippa Boyens
Hikaye
Merian C. Cooper
Edgar Wallace
Müzik
Howard Shore
Yapımcı
Yıldız Peter Jackson
Jan Blenkin
Carolynne Cunningham
Görüntü Yönetmeni
Andrew Lesnie
Kurgu
Jamie Selkirk
Yapım Tasarım
Grant Major
Sanat Yönetmeni
Simon Bright
Dan Hennah
King Kong

King Kong

7.5/10 IMDB Puanı: 7.6
1930'lada bir grup denizci ile bir belgesel film yapımcısı yeni bir yapım için yolculuğa çıkarlar. Hedefleri gerçekte varolmadığı söylenen, ama söylentilerde Sumatra yakınlarında yer aldığı belirtilen Kafatası Adası'dır. Adada dev goril King Kong'un da yaşadığına dair söylentiler vardır. Bunu başlangıçta ciddiye almayan ekip, adada yaptıkları çekimler ve keşifler sonunda bilmedikleri çok şeyin olduğunu farkederler. Ada milyonlarca yıl öncesinden kalmış gözükmektedir. Adada tarih öncesi döneme ait dinozor dahil olmak üzere çok sayıda yaratık vardır. Efsanevi goril King Kong da adada yaşamaktadır. Adanın yerlileriyle de karşılaşan grup onların sert tepkileriyle karşılaşırlar. İşler umdukları gibi gitmemektedir...

Yorumlar

Yorum Yaz
PJacksona yakısmamıs.
-3 Oy
izlerken zamanın nasıl geçtiği anlaşılmayan filmlerden 7.6yı haketmemiş 8.0 üzeri olması gerekirdi.
+ 2 Oy
efektler falan süper hikayeyi zaten biliyoruz izlenir yani.
+ 2 Oy
Bir film beni hiç bu kadar yormamıştı. Gereğinden fazla uzun süresi, gereğinden uzun giriş bölümü (Jack Black'in canlandırdığı yönetmenin adaya gidinceye kadar başından geçenler) ve gereğinden çok aksiyonun yarattığı gürültü ve görüntü kirliliği altında bir sinema seyircisi olarak ezilmemek mümkün değil. Filmi bir kere sinemada seyrettim, elimde dvd si olmasına rağmen bir kez daha izleyemedim. Daha doğrusu bitiremedim. Filmin görüntü çalışması, oyuncu kadrosu, görsel efektleri ve yönetmenin işçiliğine birşey diyemem ama bir film bu kadar mı olmamış duygusu verir insana, bilemiyorum... (5/10).
+ 2 Oy
açıkcası ben p.jacson'ın the lortd of the rings serisinden sonra biraz hava alayım dercesine daha hafif ve düşük bütçeli bir film yapmasını bekliyordum.

neticede KİNG KONG söylentileri dolaşıyordu ama yine de öncesinde dedğim tarzda bir filmi de fena olmazdı hani!

sonuç olarak yönetmen beni şaşırttı ve direkt bu dev gorilin hikayesine geçti. uzun süresine, kalabalık ve başarılı oyuncu kadrosu ile dördörtlük bir film izledik.
+ 2 Oy
çok renkli ve çok güzel bir film kesinlikle ...
+ 2 Oy
naıl  izleyacgim  ben  bu  filmi  burdan  arkadslarr
0 Oy
Bu filmi İlk çıktığı zamanlarda seyrettim. çok detaylı hatırlamasamda ilk aklıma gelen kocaman böceklerle verilen savaş...ben böyle bişi görmedimm..bakamadımmm...baktığımda da resmen yaşadımmm...Dinazola savaşıda güzeldi..
+ 3 Oy
çook uzun. keşke 2 saat olsaymış. o zaman tadından yenmez bir halde olabilirdi. king kong'un dinazorla dövüşü mükemmeldi. ama oraya kadar 1 saat beklemeniz gerekiyor.
+ 1 Oy
bence uzun zamandır çekilen en iyi king kong filmiydi. bir kere ortada bir ruh vardı. sadece öyküye değil kişilerin ruhsal durumlarına da yaklaşılmıştı.
+ 3 Oy
bence çok uzun ve sıkıcı bir film. görsel olarak sözüm yok ama peter jackson yüzüklerin efendisi'nden sonra büyük bir fiyasko
0 Oy
İçinde wahşi doğayı,adrenalini,macerayı & heyecaanı barındıran bu filme nasıl yorum yapılmaz anlamıyorum.""""" ŞAHESER """""
+ 2 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum