? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2003
Gösterim Tarihi
5 Eylül 2003
Süre
105dk

Oyuncular

Amanda Bynes Amanda Bynes
Daphne Reynolds
Kelly Preston
Libby Reynolds
Soleil McGhee
Genç Daphne
Colin Firth Colin Firth
Henry Dashwood
Eileen Atkins
Jocelyn Dashwood
Jonathan Pryce
Alistair Payne
Yönetmen
Dennie Gordon
Senarist
Jenny Bicks
Elizabeth Chandler
Müzik
Rupert Gregson-Williams
Yapımcı
E.K. Gaylord
Bill Gerber
Denise Di Novi
Alison Greenspan
Casey La Scala
Hunt Lowry
Görüntü Yönetmeni
Andrew Dunn
What a Girl Wants

Sevgi Herşeydir

What a Girl Wants

6.0/10 IMDB Puanı: 5.7
Daphne Reynolds bir kızın istediği her şeye sahiptir; ya da öyle görünmektedir. Bu hareketli genç Amerikan kızının kendine özgü eşsiz bir stili, bohem ruhlu annesi Libby’le alışılmışın dışında bir ilişkisi ve önünde olanaklarla dolu bir gelecek bulunmaktadır. Ne var ki, dikkat çekici potansiyeline karşın, Daphne kendini yetersiz hissetmektedir. Hiç tanımadığı babasıyla bir gün karşılaşma hayalleri kurmaktadır. Libby, kızının babasıyla 17 yıl önce çalkantılı bir aşk yaşamış, ama sevgilisinin aristokratik ailesinin kendisini oğullarına layık bulmaması yüzünden bu ilişkiyi geride bırakmıştır.

Daphne, hayatında yer almayan babasıyla romanlardaki gibi bir ilişki yaşama düşünü gerçekleştirmek için, kendini Londra’ya giden ilk uçağa atar ve buraya varır varmaz babasının ünlü politikacı Lord Henry Dashwood olduğunu öğrenir.

Henry’nin varlığından bile haberdar olmadığı kızını hayatına ve sosyal çevresine sokması ile Daphne’nin yüksek sosyetede boy göstermesi politik kariyerini tehdit edici bir çalkantıya neden olur. Babasının yaklaşmakta olan seçimler için yürüttüğü kampanyayı tehlikeye sokmak istemeyen Daphne, doğasında var olan canlı kişiliğini bastırır, sosyeteye uygun bir genç kız olmak için kendine çeki düzen verir ve ağırbaşlı İngilizler’in rağbet ettiği faaliyetlere yönelir. Ama babası Henry’nin desteğine karşın, sinsi nişanlısı ve onun kıskanç kızı Daphne’ye yardımcı olmak bir yana, her adımında ona köstek olmaya kararlıdırlar.

Sosyeteyi iyi tanıyan, çekici müzisyen Ian’ın da yardımıyla, Daphne sevginin her şeyin üstesinden gelebileceğini kanıtlamaya çalışır. Ama Daphne kısa süre sonra bu süreç sırasında dönüşmeye başladığı kişiden hoşlanmadığını anlar. Her ne kadar babasının kızı olmak istese de, kendisi olamadıktan sonra bunun değeri yoktur.

Ne de olsa, Ian’ın da kendisine sorduğu gibi, Dışarıda kalmak için doğmuşken, neden içeriye uyum sağlansın ki?

Yorumlar

Yorum Yaz
ya acaba buna benzer başka film var mıdır??????????
0 Oy
bence harika bir filmdi.....tam bana göre...keşke ikiside çıksaydı...
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum