? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2013
Gösterim Tarihi
6 Aralık 2013
Süre
106dk

Oyuncular

Murat Cemşir
Ahmet Kural
Binnur Kaya
Rasim Öztekin
Yönetmen
Selçuk Aydemir
Senarist
Selçuk Aydemir

Düğün Dernek

7.5/10 IMDB Puanı: 8.2

ivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın aynı ülkede çalışabilmek için acilen evlenmeleri gerekir. Ancak damadın babası İsmail için, dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır. Sivas’da düğün gelenekleri ağır, İsmail’de imkân dardır, ama ne gam! Can yoldaşları ile tüm Sivas seferber edilecektir. 

Fikret ve Çetin gelinlik ve düğün salonu peşine düşerken, Saffet’in payına da düğünün sanatçısını bulmak düşer. Bir tüp kamyonu, bir deve ve tek oğlunun mürvetini görmekten başka herşeye gözünü kapatabilen bir kayınvalide! Üzerine Letonya’dan yola çıkan bir grup “kız tarafı”! Çekilen silahlar ve atılan dayaklar filmin kahkaha dozunu hiç düşürmüyor. Nefes kesen maceranın mizah sosu hiç eksilmiyor! ‘Bu düğün ya gerçekleşecek, ya gerçekleşecek! Vazgeçmek yok!’

 

Yorumlar

Yorum Yaz
Çok güzel,fakat biraz eksikleri var,olsun :)
0 Oy
Komedisever 29 Nis 2014 00:03
Ahmet Kural ve Devrim Yakut'un extra iyi oyunculukları ile yer yer güldüren fakat abartıldığı kadar yerlere yatırmayan bir film. İşler Güçler dizisinin herhangi bir bölümü kadar bile tat vermeyen büyük bir balon kanımca. Filmi izlemek için yaklaşık 2 ay bekledim. Sonunda 100 koltuklu büyük bir salonda tek başıma izledim. İnanın gülümse haricinde herhangi bir tepkim olmadı. Belki kalabalık bir salonda milletin gazıyla bende kıkırdayabilirdim ortama ayak uydurma adına fakat gerçekten çok abartılmış. Selçuk Aydemir maalesef senaryoyu çok basit tutmuş. Ayrıca Murat Cemcir çok antipatik bir oyuncu. Gözler S.C. Cengiz'i çok aradı. Şiveler hiç olmamış. Bir tek Devrim Yakut güzel şive yapmış. Rasim Öztekin bile o kadar beğendiğim bir oyuncu olduğu halde hem şive hem senaryoda ki pasif rol yüzünden istenileni veremedi. Tüpçü Fiko karakteri ile Ahmet Kural'ın olduğu sahnelerde olmasa bu film  100 bin izleyici gişesini dahi aşamayacak potansiyeli olan sıradan bir film olurdu. Buna rağmen yinede bu filmin hakkı 1 milyon izleyici.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum