? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2003
Gösterim Tarihi
23 Ocak 2004
Süre
100dk

Seslendirme

Albert Brooks
Merlin
Ellen DeGeneres
Dory
Alexander Gould
Nemo
Yıldız Willem Dafoe
Gill
Brad Garrett
Bloat
Yıldız Geoffrey Rush
Nigel
Yıldız Eric Bana
Anchor
Yönetmen
Andrew Stanton
Lee Unkrich
Senarist
Andrew Stanton
Bob Peterson
Hikaye
Andrew Stanton
Müzik
Thomas Newman
Yapımcı
Graham Walters
Executive Producer
John Lasseter
Görüntü Yönetmeni
Sharon Calahan
Jeremy Lasky
Kurgu
David Ian Salter
Yapım Tasarım
Ralph Egglestone
Sanat Yönetmeni
Randy Berrett
Finding Nemo

Kayıp Balık Nemo

Finding Nemo / Finding Nemo 3D

8.3/10 IMDB Puanı: 8.1
Soytarılığıyla ünlü bir balık (palyaço balığı) olan Merlin'in ailesi eşi ve yüzlerce yumurtası balık aleminin terminatörleri tarafından katledilmişlerdir. Geriye sadece Merlin ve oğlu Nemo kalmıştır. Merlin oğlu Neo’ya karşı fazlasıyla korumacı bir tavırla yaklaşmaktadır. Yıllar sonra, Nemo okulunun ilk gününde, bir dalgıç tarafından yakalanır ve bir dişçinin ofisinde ki akvaryumda yaşamaya başlar. Merlin ve onun hafıza kaybı sorunu arkadaşı Dory okyanusta Nemo'yu aramaya karar verirler. Ancak bu arayışlarında önlerinde sayısız engel vardır: Psikolojik sorunları olan köpekbalıkları, balinalar, deniz anaları... Nemo ve akvaryum arkadaşlarıysa dişçinin yeğeninin yeni evcil hayvanı olmadan akvaryumdan çıkış yolunu aramaktadırlar. Bunun için de güçlü bir işbirliğine ihtiyaçları vardır.

Yorumlar

Yorum Yaz
Animasyon türünün elle tutulur örneklerinden.Zaten Pixar bu konuda usta.Ancak Buz Devri vs... kadar eğlenceli değil.Konu olsun deniz canlılarının şekli olsun başarılı şekilde tasarlanmış.Ice Age'i daha çok severim ancak bu filmde yabana atılacak cinsten değildi.İyidir yani.
0 Oy
Ice Age daha iyi :) Ama bu film gerçekten efsane..
+ 1 Oy
Her Animasyonu Sevmem Ama Ice Age Ve Bu Kayıp Balık Nemo Filminen Bir Türlü Vazgeçemiyorum Hiç Sıkılmadan İzlenebilcek Bir Film. !
+ 1 Oy
Bir Efsane! Bir Animasyon klasiği!
+ 1 Oy
IMDB'ye şaşırıyorum.İlk defa bir filme hak ettiği puanı vermiş.Çok güzel bir animasyon.
+ 1 Oy
Pixar'ın beşinci işi, hem şirin hem de acımasız. Ellen DeGeneres'in seslendirdiği, balık hafızasından muzdarip Dory, stüdyonun bugüne kadar yarattığı en iyi tiplemelerden.
0 Oy
Buz Devri ve Buz Devri 3 ile birlikte en sevdiğim filmlerdendir. Animasyon nadir izlerim. İzlediklerim de pek etkilemez. Mesela Madagascar etkilememişti (yaşımdan dolayı belki) ama orada penguenlere hasta olmuştum (olumlu anlamda). Aynı şey Shark Tale'de de olmuştu. Filmi çok sevmemiştim ama oradaki mafya köpekbalıkları muhteşemdi. Bir de cenaze merasimi. :)

Bu 3 filmdeyse hem yaratılan karakterler hem de hikayeyi çok çok sevdim. Yetişkinlere de hitap eden filmlerin sayısı artıyor ama hiçbiri beni Kayıp Balık Nemo veya Buz Devri kadar etkilememiştir.

8/10
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

03
Nis.2013

Dory'yi Aramak

Pixar animasyonlarda orijinallik konusunda son dönemde sıkıntı yaşıyor.

13
Şub.2012

Hafızamı Kaybettim, Hükümsüzdür

Hafıza kaybı temalı 10 film

05
Ara.2011

Politik Mesaj Taşıyan Çocuk Filmleri

Hollywood Reporter 11 filmlik bir liste yayınladı. Listede bazen açık bazen subliminal şekilde politik mesaj taşıyan çocuk filmleri yer alıyor.

13
Eki.2010

Son 10 Yılın En İyi Film Posterleri

Grafik tasarımın sanatsal gücüne işaret eden film afişleri bakın neler?

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum