? Beni Hatırla
Hükümet Kadın

Hükümet Kadın

5.5/10

8 çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate'nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Birgün, başına gelenler onun da Midyatlılar'ın da hayatını değiştirdi! Okuma yazması olmayan Xate Midyat Belediye Başkanı oldu! Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi aralarındaki çocukça rekabeti Midyat halkına kahkahalar attıran maceralara neden oldu. Ama hiçbir şey Xate'yi yolundan döndürmedi.

Yorumlar

Yorum Yaz
Vizontele taklidi başarısız sadece eğlencelik vakit öldürme amaçlı bir yapım. Sermiyan Midyat "ay lav yu" filminde ki gibi yine sıradan, klişe ve abartı oyunculuğu ve yönetimi ile temaşa zevkimizi bozuyor.
Öykü Sermiyan'ın gerçek hayatta üvey babaannesinin Midyat ilçesine kocasının ölümünün ardından ilk belediye başkanı olması ve 60 darbesine kadar olan süreci ele alıyor. Yalnız senaryodaki unsurlar filmde çok aceleye getirilmiş sanki hızlandırılmış kamera görüntüleri ile seyrediyor izlenimi insanda uyandırıyor.
  Normal şartlarda Demet Akbağ ve yan rollerdeki kaliteli figürasyon olmasa 50 bin izleyicinin bile izlemeyeceği türden bir yapım maalesef haksız kazanç türünden bir deyimi sonuna kadar hakediyor. Çünkü 1.5 milyon seyirci bence gafil avlanmış. Sermiyan Midyat için bir ekşisözlük yazarı çok güzel ve yerinde bir cümle kurmuş. " sermiyan midyat ah seni gidi hissetmediği duyguları hissetmeye çalışıp bunları satılığa çıkaran bedevi tüccar". Başka söze ne hacet!
0 Oy
HÜKÜMET KADIN...

Öncelikle belirtmek isterim ki,Sermiyan Midyat sahip olduğu vizyonunun ve vizöründeki renklerin ne kadar da çeşitli olduğunu"Hükümet Kadın" projesiyle çok net ortaya koymuş!

Demet Akbağ'ı bu rolde izleyebilmiş,onun gibi değerli bir sanatçıyla aynı çağda yaşıyor olmaktan dolayı çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum.Ve Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat'ın önünde saygıyla eğiliyorum...

Filmdeki diyaloglar çok zekice kurgulanmış ve oyuncular karekterleri başarıyla canlandırmış.Oyuncu kadrosu süper...Bu durum da filimin konusundan ziyade,oyunculara ve diyaloglara odaklı bir seyir süreci geçirmenizi sağlıyor.

TÜRK KADINININ; BAŞARILI DURUŞUNU, AZMİNİ,İMKÂNSIZLIKLARA ALDIRMAYAN VE KAFASINA KOYDUĞUNU YAPAN PROFİLİNİ EN İYİ ŞEKİLDE SİNEMA PERDESİNE TAŞIYAN "HÜKÜMET KADIN"ı önemli Türk filmleri arasındaki yerini alacaktır!

Filmin başında; Sermiyan Midyat, daktilo başında anlatıcı olarak yer alıyor ve film aynı karelerle son buluyor.Bu da benim çok hoşuma gitti.Çünkü Sermiyan Midyat,bu filme duygu algoritmalarını ve sanatsal dokunuşları çok iyi serpiştirmiş.Bu sayede de; sahne ritimleri çok iyi korunmuş.

Görüntü,ses,müzikler kostüm tasarımı ve Suzan Kardeş'in- sihirli ellerinden çıkan- makyaj tasarımı da filmin temposuna en iyi şekilde ayak uydurmuş.

"HÜKÜMET KADIN"SENİ, İZLEMEYE DOYAMADIM!...

İYİ SEYİRLER...

10 / ★★★★★
0 Oy
güzeldi..
0 Oy
kadro çok sempatik oyunculardan oluşuyo,umarız filmde öyle olur..
+ 2 Oy
merakla bekliyoruz.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

13
Haz.2013

'Hükümet Kadın' devam filmiyle geliyor

Sermiyan Midyat'ın yazıp yönettiği 'Hükümet Kadın' filminin devamı geliyor.

05
Şub.2013

Zombiler, Kadınlar, Paralar

Romantik zombi filmi Warm Bodies Kuzey Amerika'da ilk hafta sonunu zirvede kapattı.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum