? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2012
Gösterim Tarihi
16 Kasım 2012
Süre
90dk

Oyuncular

Çağlar Ertuğrul
Oğuz
Ufuk Bayraktar
Bekir
Fırat Doğruloğlu
Yüzbaşı Yaşar Demir
Mesut Akusta
Kıdamli Başçavuş Kemal Karadağ
Gözde Mutluer
Pelin
İpek Bağrıaçık
Defne
Yönetmen
Alper Çağlar
Senarist
Alper Çağlar
Görüntü Yönetmeni
Mehmet Başbaran
Dağ

Dağ

7.0/10

 “Bir ölür, bin dirilir”
İstanbul’lu Oğuz, bedelli askerliğe hakkı ve parası olmasına ve çevresindekilere rağmen prensiplerinden ötürü askere gitmeyi seçer ve brövesinin takılmasına 1 hafta kala kendini cesaretinin sınanacağı bir tehlikenin içinde bulur.

Oğuz'un sürekli dalaştığı, Keçiören kabadayısı,  Bekir ise uzun dönem er olarak askerlik yapmaktadır.  Ne komutanlarla ne de erlerle arası iyi olan “arıza” lakaplı Bekir’in askerliği, asi tavırları yüzünden iki sene uzamıştır.  Oğuz'la yanyana ve omuz omuza girmek zorunda kalacağı mücadele saf ve fütursuz cesaretine rağmen Bekir için bile adeta bir sınav olacaktır.

Cesaret sınırlarını olabilecek en zor şartlarda test edecek olan bu iki genç asker, baskından önce karargahtaki husumetlerini bir kenara bırakıp, kimsenin onlara yardım edemeyeceği bu dondurucu ve vahşi ortamda teröre karşı birlikte mücadele edecek ve büyük kahramanlıklar sergileyeceklerdir.

Yorumlar

Yorum Yaz
film hoş.7 puan ideal ama sanki karakterlerin tipleri hiç uymamış .komutanlardan erlere kadar.ufuk bayraktar dışında rolüne yakışan birini göremedim.seçimler daha iyi olsa hep popülaritesi artardı filmin hemde kalitesi.yinede izlenebilir.

mesajı gayet güzel bir ölür bin diriliriz !
0 Oy
Alper Çağlar'ın "Büşra" filmi kadar izleyiciyi sarsan bu sefer işin içine aksiyonun dahil olduğu dramatik bir yapım. Her ne kadar "Nefes" filmi kadar sansasyonel olmasada "Arıza Bekir" rolündeki Ufuk Bayraktar'ın etkileyici oyunculuğu ile daha bir vurucu güce sahip bir film. Fırat Doğruloğlu mimik hatları itibarı ile bence komedi rollerine daha yatkın biri. Çünkü filmde ültimatom verirken dahi sanki şaka yapıyormuş hissi insanda uyandırıyor. Prodüksiyonun maddi imkanları daha iyi olsaydı keşke demeden duramıyoruz. Palandöken'in o eşsiz güzellikteki karlı dorukları daha çetrefilli çatışma görüntüleri ile filmi bir tık yukarı taşırdı. Filmin en hüzünlü anı jenerikte ki şehit listesi sanırım.
0 Oy
nefes vol 2.
0 Oy
Filmi dün izledim.Çok güzel bir filmdi.Senaryo belli ve o senaryo üzerinden hiç bozmadan devam eden bir film.Burada ki hikaye iki askerin pusuya düştükten sonra geçmişte yaşadıklarını ve o anda yaşadıklarını konu alıyor.Senaryo çok güzel bir düzeyde tutulmuş ve bir o kadar da gerçekçi bir film olmuş.Anlatılmak isteneni yönetmen  gayet güzel anlatabilmiş.Tebrikler.Hepinize iyi seyirler... :) :) :)
0 Oy
Nefes filmine benzer birşey olacak heralde
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum