? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2012
Gösterim Tarihi
28 Aralık 2012
Süre
130dk

Oyuncular

Keira Knightley Keira Knightley
Anna Karenina
Jude Law Jude Law
Alexei Karenin
Aaron Johnson Aaron Johnson
Vronsky
Kelly Macdonald
Dolly
Matthew Macfadyen
Oblonsky
Domhnall Gleeson
Levin
Ruth Wilson
Princess Betsy Tverskoy
Alicia Vikander
Kitty
Olivia Williams Olivia Williams
Kontes Vronsky
Emily Watson
Kontes Lydia Ivanovna
Yönetmen
Joe Wright
Senarist
Tom Stoppard
Roman
Leo Tolstoy
Müzik
Dario Marianelli
Görüntü Yönetmeni
Seamus McGarvey
Anna Karenina

Anna Karenina

3.0/10 IMDB Puanı: 6.6

Zamandan bağımsız bu hikâyede birinin bir başkasını sevebilme kapasitesi ele alınırken, bir yandan da Rus İmparatorluğu zamanındaki müsrif topluma ışık tutuluyor. Yıl, 1874. Hayat dolu ve güzel Anna Karenina yaşıtlarının imreneceği birçok şeye sahiptir. Kendisi, bir de erkek çocuk doğurduğu üst düzey devlet görevlisi Karenin’le evli ve St. Petersburg’da gelip gelebileceği en yüksek sosyal konumlardan birine sahiptir. Çapkın erkek kardeşi Oblonsky’den karısı Dolly ile olan evliliğini kurtarmasına yardım etmesine dair aldığı mektup sonrası Moskova’ya gider. Yolculuğu sırasında Kontes Vronsky ile tanışan Anna, ardından tren garında Kontes’i karşılayan oğlu yakışıklı subay Vronsky ile de tanışır.

Vronsky ile Anna tanıştırıldığı zaman, arada anında bir kıvılcım oluşuyor ve bu kıvılcım oluşur. Aile yaşantısına kaldığı yerden devam etmeye çalışan Anna, aklından bir türlü Vronsky’yi atamaz. Aralarında başlayan tutkulu aşk, St. Petersburg halkı arasında skandal yaratır. Çok kötü bir duruma düşen Karenin, karısına ültimatom verir. Mutlu olabilmek adına Anna’nın verdiği kararlar imaj düşkünü halkın gerçek yüzünün ortaya çıkmasını sağlar, Anna  ve onun etrafındakiler romantik ve trajik sonuçlara katlanmak zorunda kalır.

 

 

 

Yorumlar

Yorum Yaz
Anna Karenina , Jude ve Keira'yı severim bu yüzden Joe Wright'a sinir oldum filmi batırmış . Yahu adam madem Rusya'da çekemedim param yetmedi diyosun öyleyse niye bulaştın bu kitaba . Belki dedim çok belli değildir ama pişman oldum gittiğime . Tiyatro istesem ne işim var sinemada . Sanırım daha izlemem bu adamın filmlerini , bence gereksiz hiç izlemeyin .
0 Oy
Sahneler arası geçişlerde farklı bişeyler yapılmaya çalışılmış ama olmamış. Konu özetlenmeye çalışılmış ama fazla özet olmuş anlaşılan kitabı okumadığım içinde malesef hiç bişey anlamadım. Herşeyin aynı sahnede  geçmesi sıkıcı... Jude Law'ın muhteşem oyunculuğu dışında koskoca bir hiç.....
0 Oy
bende çok benzetirim kendisini :D
-1 Oy
aynı natalie :)
+ 1 Oy
al işte gel de izleme :)
+ 2 Oy
bilgiler eklenmiş sanırım
+ 1 Oy
hiç bir bilgi yok mu yavvv....4ocak 2013te gösterilecek ama hiç bir bilgi yokkkk.....
+ 2 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum