? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2011
Süre
80dk

Oyuncular

Ezgi Asaroğlu Ezgi Asaroğlu
Leyla
Ali Atay
Mecnun
Cengiz Bozkurt
Erdal Bakkal
Osman Sonant
Yavuz
Ahmet Mümtaz Taylan
İskender
Serkan Keskin
İsmail Abi
Ege Tanman
Kaan
Asuman Dabak
Pakize
Köksal Engür
Aksakallı Dede
Güliz Gençoğlu
Sema
İştar Gökseven
Metin
Nalan Kuruçim
Nurten
Ayşe Selen
Sevim
İpek Türktan
Arzu
Mehmet Usta
Kamil
Ushan Çakır
Arda
Sebahat Adalar
Çiçekçi Kadın
Zeynep Çamcı
Sedef
Müge Boz
Şirin
Yönetmen
Onur Ünlü
Senarist
Burak Aksay
Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun

8.3/10 IMDB Puanı: 9.1

Aynı gün dünyaya gelen iki bebek, hastanedeki yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" demesiyle, beşik kertmesi yapılan çift, isimlerini efsane âşıklar "Leyla ve Mecnun" dan alırlar...
Leyla ve Mecnun’un beşik kertmesi yapılmasının üzerinden yirmi beş yıl geçmiştir. Leyla İstanbul Üniversitesi’nde, Mecnun ise Açık Öğretim’de okumaktadır. Her ikisinin de birbirlerinden haberi yoktur. Bir sabah, ailesi Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun bu durumdan rahatsız olsa da ailesinin zoruyla Leyla’nın evine gider. Uzun süredir görüşmeyen iki ailenin tartışmasıyla sonlanan ziyarette Mecnun, Leyla’yı görmüş ve görür görmez de âşık olmuştur. Mecnun Leyla’nın peşinden koşmaya başlar. Onunla tanışmak ve onu etkileyebilmek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında Aksakallı Dede’yi görür. Ancak Aksakallı Dede’nin rüyalarından çıkıp Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla durumlar iyice karışır.

Yorumlar

Yorum Yaz
İşte avrupa yakasından sonra zevk alarak izlediğim bir çok sahnesinde kahkaha attığım komedi dizisi.Behzat Ç. ve Leyla ile Mecnun'da olmasa televizyona bakmayacağım o derece.Karakterlerin hangi birisini anlatayım yani hepsi birbirinden komik.Absürd komediye en iyi örnek bu dizi olmuştur.Fantastik kısımlarını genel olarak sevmesemde dizinin diğer kısımları o kadar iyiki onu bile bastırıyor.imdb notu biraz abartılmış olabilir türkler abanmıştır on puana ama bu puana yakın birşeyleri kesinlikle hakediyor.İyiki sende karşımıza çıktı yoksa bu sene hakikaten geçmezdi :))
0 Oy
Türk Televizyonunda eşine az rastlanır bir dizi. absürd komedi tarzında senaryosu, sağlam oyuncular neticesinde doğmuş özgün karakterler...
trtde olduğu için pek değerini alamasada imdb puanı hakkettiği değeri açıklıyor.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

20
Ağu.2013

Kireçburnu'ndan TRT'ye el salladılar!

TRT'nin yayından kaldırmayı düşündüğü fenomen dizi 'Leyla ile Mecnun'un fanları sosyal medya üzerinden organize olup Kireçburnu'nda buluştu ve denize el sallayarak TRT'ye mesaj gönderdi.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum