? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2003
Gösterim Tarihi
4 Haziran 2004
Süre
141dk

Oyuncular

Daniel Radcliffe Daniel Radcliffe
Harry Potter
Emma Watson Emma Watson
Hermione Granger
Rupert Grint
Ron Weasley
Robbie Coltrane
Hagrid
Gary Oldman Gary Oldman
Sirius Black
Yönetmen
Alfonso Cuarón
Senarist
Steven Kloves
Roman
J.K. Rowling
Müzik
John Williams
Yapımcı
Michael Barnathan
Chris Colombus
Callum McDougall
Mark Radcliffe
Görüntü Yönetmeni
Emmanuel Lubezki
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

8.3/10 IMDB Puanı: 7.7
Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpertici Azkaban kalesinde tam on iki yıl boyunca tutsak kalmıştır. Tek lanetle on üç kişiyi birden öldüren Black'in, Karanlık Lord Voldemort'un hizmetkârı olduğuna kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir yolunu bulup Azkaban'dan kaçan Black'in peşinde olduğu bir tek kişi vardır: Harry Potter. Harry, büyücülük okulunun sihirli duvarları arasındayken, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikteyken bile güvende değildir. Çünkü aralarında bir hain olabilir.

Okuldaki üçüncü yılında Harry'yi, yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni, ilk kez alacağı Kehanet dersi, heyecanlı Quidditch maçları ve büyücülük köyü Hogsmeade bekliyor. Ama Harry'nin öncelikle Sirius Black'in elinden kurtulması gerek.

Yorumlar

Yorum Yaz
En sevdiğim serilerden biri buda süper.
0 Oy
nedense izleyemiyorum :(
0 Oy
Serinin en iyi filmi olduğu su götürmez bir gerçek.Sadece sinema yönünden değil aynı zamanda serideki en iyi romandır.Hatta en iyi HP filmlerini sıralayayım:

1. Azkaban Tutsağı
2. Sırlar Odası
3. Ateş Kadehi
4. Ölüm Yadigarları: Bölüm 2
5. Felsefe Taşı
6. Ölüm Yadigarları: Bölüm 1
7. Zümrüdüanka Yoldaşlığı
8. Melez Prens
+ 1 Oy
@Elyın

Uçmayalım istersen.
+ 1 Oy
david yates'in yönettiklerine göre citizen kane sayılır bu film
+ 2 Oy
@çikita
katılıyorum dost.
0 Oy
serinin bana göre en iyi 2.si.
+ 2 Oy
iyiydi. O kadar abartılacak tarafı yok. Bir yönetmenlik şovu + Gary oldman var. Serinin en iyisi 4. filmdir bence.
+ 2 Oy
seri icinde izlemedigim bir bu bolumu var ki hem kitapseverler hem de cinemaseverler Harry Potter denilince azkaban tutsagindan bahs ediyorlar.Qaliba cok sey kacirmisim...en yakin zamanda izlemem gerek ama shunu da belirtiyim ki Harry Potter benim cocuklugumla buyuyen bir efsane.hep hatirlanicak fantastik fenomenlerin basinda geliyor
0 Oy
Serinin kuşkusuz en izlenilebilir filmiydi. Gary Oldman Sirius Black rolü ile renk katmış. Ama filmin finalinde ortaya çıkması ilginç. Böyle bir oyuncu tüm film boyunca oynatmaları gerekirdi. Gary Oldman'ı Hannibal filminde izlemiştim marjinal rollerin hakkını fazlası ile veriyor. Harry rolünde ki Danny bu filmde spastik hareketleri ile beni şaşırttı. Dumbledore rolünü yeni devralan aktör ölen Richard Harris'i aratmadı tıpatıp benziyor. Görsel efektler çok iyiydi. Müzikte keza müthişti.
-1 Oy
puanımda 0.0
+ 1 Oy
hiç sevemedigim seri film...
+ 1 Oy
Alfonso Cuarón tam bir sinema adamı, dört dörtlük bir kariyere sahip nadir yönetmenlerden.

ilk iki başarılı potter, filminden sonra bu başarıların bile üzerine çıkmak ancak  Alfonso Cuarón gibi bir usta tarafından gerçekleştirebilirdi.

küçük büyücülermizin dünyasında ki ışıkları az biraz karartarak ve izlenme yaşını da az biraz artırarak gerçek bir satranç oyuncusu gibi taşları tam oynması gerektiği gibi oynayan ve seriye can suyu gibi gelen bu film ilk ikisi ile beraber müthiş bir üçleme.
+ 1 Oy
bencede serideki en harika film bu bayılıyorum :))
+ 1 Oy
Ruh Emiciler için, Sirius Black'i görmek isteyenler. Expecto Patronum büyüsü için. Serinin favori filmim diyebilirim. Zaman büyüsü ile filmin sonlarına doğru harry'in Ruh Emicilere Yaptığı Patronum büyüsü aslında biz seyircileri büyülüyor.
+ 5 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum