? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2011
Gösterim Tarihi
25 Kasım 2011

Oyuncular

Mert Fırat
Ezgi Mola
Çetin Tekindor Çetin Tekindor
Hümeyra
Zafer Algöz
Yiğit Özşener
Gökçe Bahadır
Yönetmen
Yıldız Çağan Irmak
Senarist
Yıldız Çağan Irmak
Dedemin İnsanları

Dedemin İnsanları

7.8/10
Dedemin İnsanları, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere bir defa daha, ama bu kez farklı bir yerden bakacaksınız..

Yorumlar

Yorum Yaz
Harika bir filmdi bence. Ama dedenin intihar edeceği aklıma gelmezdi.Güzeldi :)
+ 2 Oy
Çağan Irnak'tan beklenen performans...
SÜPER BİR FİLMDİ!...
-1 Oy
çağan ırmak klasiği ile dvd arşivinize koyabilirsiniz. Fakat bazı part larda şimdi ne olucak acaba dediğim,tahmin yürüttüğüm noktalar olsun istedim. Çok kolay sürdürülebilinirlik sağlanmış gibiydi.
+ 1 Oy
güzel film
+ 1 Oy
en çok izlenen filmler sırasında zirveyi kapmış umarım böyle devam eder.
0 Oy
Filmi bugün izledim.Fazla söze gerek yok.Tek kelime:HARİKA!!! İyi Seyirler... :):):)
0 Oy
Güzel bir film olmuş Çağan Irmak'ın Babam ve Oğlum sonrası yaptığı en iyi filmi diyebilirim onun kadar değil ama yaklaşır Çetin Tekindor gerçekten harika bir performans göstermiş bir kez daha hayran bıraktı kendine herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız!....
+ 3 Oy
Filmde ege şivesi ,jest ve mimikler çok güzel ama dram istendiği kadar seyirciyi derinden etkilemiyor.Babam ve oğlum gibi dha etkileyici olurdu.
+ 1 Oy
Açıkçası Çağan ırmak'ın son çektiği filmlerden sadece Karanlıktakiler iyi bir filmdi diğerleri(ıssız adam,ulak,prensesin uykusu vs) Babam ve Oğlum'un yanına yaklaşamaz umarım bu filmde en azından iyi bir film olur yoksa oda kredisini tüketenlerden olacak!.
+ 1 Oy
çağan ırmak son dönemdeki en önemli yönetmen ve senaristlerden bana göre. birkaç gündür gala yada basın gösterimi sonucundaki yorumları okuyorum. herkes çok beğenmiş. vizyona girince kesinlikle izleyeceğim
+ 2 Oy
Babam ve Oğlum ile beraber Türk Sinemasının 21. yy daki en iyi işine imza atan Çağan Irmak'tan yüksek beklentilerle beklediğimiz bir film. İlk izlenim çok iyi, Ege Dramı gibi gözükse de aslında ülkemizin dramını çok iyi işleyen, yakın tarihe çok derin ve ciddi bakan bir filmmiş.

Dram olayını bırakın ülkeyi, dünyada en iyi yapan yönetmenlerden birisi. Normalde ucuz, sulu, bol görsel efektli dram filmlerinde insanların bütün duyguları sömürülür ve ticari anlamda ciddi başarılar kazanılır. Çağan Irmak, insanı boş yere ağlatmayan birisi. Ağlarken düşünmek varsa, bunu yapan tek insan da o belki dünyada.

Büyük beklentilerim var, İzmir Cinebonus'ta galası yapılacak. Hüsrana uğramak gibi bir endişem yok, Çağan Irmak büyük yetenek.
+ 1 Oy
harika bir film olacak bence her anlamda kaliteli
+ 2 Oy
çetin tekindor ve hümeyra ikilisinden oyunculuk dersi izliycez hadi bakalım :)
-1 Oy
Çetin Tekindorun oyunculuğunu sever ve beğenirim...Merakla bekliyorum. :)
-1 Oy
babam ve oğlum 2011 !  :)
-2 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

13
Ara.2011

Gişenin Tepesinde Türk Filmleri

Çağan Irmak'ın son filmi Dedemin İnsanları vizyonda üçüncü haftasonunda da geçen hafta gibi zirvede yer aldı.

06
Ara.2011

Dedemin İnsanları Zirveye Kuruldu

Türkiye'de geçtiğimiz haftasonu en çok izlenen film Çağan Irmak imzalı Dedemin İnsanları filmi oldu.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum