? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2011
Gösterim Tarihi
26 Agustos 2011
Süre
92dk

Oyuncular

Ewan McGregor Ewan McGregor
Eva Green Eva Green
Susan
Connie Nielsen Connie Nielsen
Ewen Bremner
James
Denis Lawson
Dedektif
Stephen Dillane
Samuel
Alastair Mackenzie
Yönetmen
David Mackenzie
Senarist
Kim Fupz Aakeson
Müzik
Max Richter
Yapımcı
Gillian Berrie
Görüntü Yönetmeni
Giles Nuttgens
Perfect Sense

Yeryüzündeki Son Aşk

Perfect Sense

6.0/10 IMDB Puanı: 7.1

Kadınlara bağlanmakta sorunları olan yetenekli yemek şefi Michael, soğuk görünümlü güzel doktor Susan ile tanışır. Susan uzun bir süredir kendini işine adayıp özel hayatından vazgeçmiş, Michael ise kadınlarla ciddi ilişki kurmaktan kaçınmıştır. İkisi de birbirlerine karşı daha önce deneyimlemedikleri derin duygular hissederken, tüm dünyada insanların duyularını sırayla yok eden salgın bir hastalık baş gösterir. İnsanlık sonuna yaklaşırken aşk tüm bu engellere rağmen hayatta kalabilecek midir?

Yorumlar

Yorum Yaz
Geçen senenin salgın konulu bir kaç filminden birisi. Contagion'a nazaran daha izlenilesi. Şöyle demek daha doğru olur: Contagion'ın tavlayamadığı seyircileri tavlayabilecek bir film. Tabi bu seyirciler aşk/romantizmden hoşlanıyorlarsa. Filmdeki salgın pek bir orijinal. Bildiğim kadarıyla yıllardır bu türde filmler çekilmesine rağmen duyuların işlevini yitirdiği bir salgın filmi yapılmamıştı. Bu açıdan izlenmeyi hak ediyor. Ama beklentiler yüksek olursa hayal kırıklığı da yaşanabilir. Ayrıca filme tam bir romantik/aşk filmi gözüyle bakmamak gerekir. Romantik bir film izleyeceğini düşünenleri de hayal kırıklığı yaşatabilir. Tabi bu, içinde romantizmin olmadığı anlamına gelmiyor.

Ben pek sevmedim filmi. Gene de izlerken sıkmadı.
0 Oy
ewan ve ewenı aynı filmlerde görmek güzel duygu.bu iki oyuncunun filmleri gayet güzel oluyo umarım bu da öyledir.
0 Oy
ewan mcgregor son yılların en iyi oyuncularından birisi. filmi daha izlemedim ama konusuna bakınca tipik aşk filmini hatırlattı bana.
0 Oy
ewan mcgregor olurda kötü film mi olur
-1 Oy
David Mackenzie 2009 yılında gösterime sunduğu cesur ama hiçbir sinemasal tat vaadedemeyen SPREAD (çapkın) adlı filminden sonra (hatta cesurdan öte soft porno demeliyiz) bu defa bir aşk meselesini irdelemeyi seçmiş gibi görünüyor.

kendisine eşlik eden oyuncu kadrosu hiçte yabana atılmayacak kalitede ve umarım bu defa azda olsa akıllanıp doğru dürüst birşeyler yapmıştır.

+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum