? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2010
Gösterim Tarihi
24 Aralık 2010

Oyuncular

Ben Affleck Ben Affleck
Doug MacRay
Rebecca Hall
Claire
Blake Lively Blake Lively
Krista
Jon Hamm
Adam Frawley
Jeremy Renner
Jem
Chris Cooper
Slaine .
Gloansy
Brian Scannell
Henry
Ed O'Keefe
Morton
Mark Berglund
Eric
Yönetmen
Yıldız Ben Affleck
Senarist
Yıldız Ben Affleck
Roman
Chuck Hogan
Müzik
David Buckley
Harry Gregson-Williams
Yapımcı
Graham King
Görüntü Yönetmeni
Robert Elswit
The Town

Hırsızlar Şehri

The Town

7.6/10 IMDB Puanı: 7.6

Doug, istedikleri ne varsa çalan ve ortalığı silip süpüren bir hırsız çetesinin ismi konmamış lideridir. O güne kadar Doug ve takımı arasında herhangi bir sorun yaşanmamıştır. Ancak yaptıkları son banka soygunu tüm dengeleri değiştirecektir, çünkü aralarında rehine aldıkları banka müdürü Claire vardır.

Claire en başta kaçırılmasından büyük endişe duyar. İlk korkuyu atlattıktan sonra ise Doug'dan hoşlanmaya başlar. Birbirleri arasında bir çekim alanı başlayan Doug ve Claire'in ilişkisi çetenin huzurunu kaçıracaktır.

Yorumlar

Yorum Yaz
İyi bir macera filmiydi. Ama sonunu bağlasalardı keşke.
-1 Oy
Balmumcu söylenecek herşeyi söylemiş zaten .....Ona katılmakla yetineceğim
+ 1 Oy
Aksiyonu normal, romantizmi normal, konusu gayet güzel olan bir film... genel olarak tüm oyuncular oturmuş rollerine..ama filmi götüren kesinlikle Jeremy Renner dı.  Pete Postlethwaite i görünce üzüldüm..hasta olduğu her halinden belli..:( seyredecek olanlara şimdiden iyi seyirler..:D
+ 1 Oy
Temelde yaşadığı şehrin insanın karakterine olan etkisini konu alıyor.Bu da izlemek için yeterli bir nedendi.Birçoğumuz doğduğu ya da büyüdüğü yeri seçemiyor ve bazen yanlış bir çevreyle sonu parlak olmayan bir yola sapabiliyor.Bunun acısını çeken bir insan olarak daha da iyi anlıyorum.Filmde bahsedilen şehir ise suçun kol gezdiği bir mekan.

Bol yıldızlı oyuncu kadrosu artı değer.Çoğu filmde kıyasıya eleştirdiğim Ben Affleck bu filmde kendini aşmış.Çiçekçiyle Doug'un replikleri ve karşılıklı sahneleri çok can alıcıydı.Sonuç olarak The Departed'dan sonra özlediğimiz türden bir polisiyeyle karşı karşıyayız.
+ 1 Oy
çatışma sahneleri çok iyi
ben affleck ayrı bi karizma olmuş saç şekli falan.
0 Oy
GERÇEK KAYBEDENLER
İlk filmi Kızımı Kurtarın'dan bu yana Ben Affleck cephesinde yönetmen olarak bir farklılık yok. Yine olabildiğince sade bir anlatım ve yine olabildiğince sade görsel planlar var yeni filmi Hırsızlar Şehri'nde. Belki de Ben Affleck'i yönetmen olarak özel yapan da budur: Cilalı karizmatik karakterlerden kaçınması, fiyakalı kadrajların peşinde koşmaması... Hırsızlar Şehri'nde ağzı iyi laf yapan karizmatik suçlular yok. Ağırlığı olan, empati kurabileceğiniz polisler de yok. Hatta bir noktadan sonra polislerin yanında olmak yerine suçluların yanında olmayı bile tercih edebilirsiniz. Aslına bakarsanız, Hırsızlar Şehri bütün yapısını banka soygunu üzerine kuruyor gibi görünse de bir soygun filmi bile değil. Çocukluğundan beri annesini arayan bir adamın filmi... O adam ki hayatının en büyük fırsatını, buz hokeyi oyuncusu olma fırsatını, uyumsuzluğu nedeniyle kaçırmış. Bu aynı zamanda arkadaşı için 9 yıl hapis yatmış asabi bir adamın filmi.... Ki O da bunu koz olarak sık sık arkadaşına karşı kullanmakta... Ve bu aynı zamanda kaybeden bir kadının (Blake Lively) filmi... Hayatı boyunca hep kullanılmış, batmış bir kadın bu... Ve Ben Affleck tüm bunları sade bir dille anlatırken banka soygunlarını metafor olarak kullanmış. Ve bence hem teknik hem de anlatım dili olarak takındığı sade tavır filmlerini gerçekçi bir boyuta taşımış. Belki de izleyenlerin (en azından benim) filmlerinden farklı bir tat almasının nedeni de bu sade tavırdır. Bir parantez de oyunculara açmak lazım. Gossip Girl'den Blake Lively nasıl böyle oynamış izah edemiyorum mesela? Son zamanların en şaşırtıcı performansı bence. Ve Jeremy Renner... Bu adamda iş var! Ben Affleck'te ise sadece yönetmen olarak iş var, hepinizin bildiği üzere :) (7/10).
+ 3 Oy
Evde izledim ama keşke sinema da izlese miydim diye düşünüyorum. Çok şahane bir aksiyon filmi olmasa da izlenilebilir.
+ 1 Oy
Film güzeldi. Zaman zaman durgunlaşmasının yanında aksiyon sahneleri bu durgunluğu unutturacak canlılıktaydı. Ben Affleck ve diğer tüm oyuncular yerinde seçilmiş ve güzel oynamışlar. Diğer soygun filmlerine benzer olsa da orijinal olduğunu üslubuyla belli etmiş. Güzel bir yapım tereddütte olan varsa düşünmeden izleyebilir.
+ 1 Oy
The Town filminde çete reisi Fergie'yi canlandıran Pete Postlethwaite vefat etmiş. Inception'tan da hatırlanabilir. Orada Peter Fischer'ın ölmek üzere olan babası Maurice Fischer'ı canlandırmıştı. Aktör, kanser yüzünden vefat etti.
+ 1 Oy
"Son bir vurgun/soygun" klişesini arkasına alarak yazılmış bir film. Ben Affleck'in senaryo yeteneği sektöre girişinde vardı. Matt Damon'la yazdıkları "Can Dostum"la Oscar'ı kapmışlardı. Ama yönetmenlik yeteneğinin geliştirilebilir olduğunu ancak oyunculuk kariyerini batırdıktan sonra fark edebildik. "Kızımı Kurtarın"la asıl uğraşması gereken alanın yönetmenlik olduğunu göstermişti bizlere. Bu filmle de bunu kanıtlıyor Affleck. Üstelik başrolünde olduğu filmde bu kez kötü oynamıyor.

Klasik "son vurgun" filmlerinden bir tanesi. Romantik soygun diye nitelendirebiliriz filmi. Aksiyon sahnelerinde oldukça başarılıydı Affleck. Sahneler Heat'i hatırlatıyor; ama tabiki onun kadar mükemmel değil. Belki bu türde bolca örnek olduğundan ileride unutulabilir; lakin Affleck ortaya iyi bir iş çıkarmış. Drama ve romantizme de gereken önemi göstermiş. Karakterler de kanlı canlı. Başka şansları olmayan kişiler. Boston'ı doğru yansıtmış. E neticede kendisi de bir Bostonlı. Senaryo klişelerle dolu; ama bu beni sıkmadı. Bu klişeler, filmi için doğru bir şekilde kullanmış.

Jerremy Renner'a bu tür asabi-çılgın-manyak roller çok yakışıyor. Bu filmde de iyiydi. "The Prestige"le hayranlığımı kazanan Rebecca Hall da senaryo el verdiğince yeteneğini sergiliyor. Blake Lively ise çok şaşırttı beni. Dandik bir performans beklerken iyi bir performans sergilediğini görmek şaşırttı. Kısa rolüne rağmen nasıl önplana çıkacağını iyi biliyor.

Yılın iyi işlerinden bir tanesi. Affleck, 2.yönetmenliğinde de iyi bir performans sergiliyor. Bakalım 3.yönetmenliğinde nasıl bir performans sergileyecek.

*Filmin orijinal süresi 4 saatmiş. Sonradan ticari kaygılardan dolayı bu süre 2 saat 50 dakikaya indirilmiş. Daha sonra gene aynı kaygılardan 2 saat 4 dakikaya indirilmiş. 2saat50dakikalık versiyonunu merak ettim. Umarım dvd'ye eklenir.
+ 3 Oy
tavşana kaç, tazıya tut filmi işte daha ne beklenebilir ki.
+ 2 Oy
Jeremy Renner 'ın harika oyunculuğu  dışında filmde pek güzel ve yeni birşey yoktu .
+ 4 Oy
' - ben bir insanı öldüremem'
' - evet bu yüzden beni yanında getirdin'
müthiş bir replik.

ben affleck'in bu kadar güzel bir film yapabileceğini hayatta tahmin edemezdim doğrusu!
Jeremy Renner mükemmel ötesi, bu adam hollywood'un yeni altın medeni desem sanırım abartmış olmam.

bu arada Jeremy Renner'ın minnie driver ile benzer bir rol oynadığı TAKE adlı filmi de mutlaka izlenmeli diye düşünüyorum... en azından benim gibi aktör'ün hayranı biriyseniz tabi:=))

+ 4 Oy
Bol yıldızlı filmlerden bir tanesi daha. Gossip Girl'den Blake Lively, Med Man'den Jon Hamm, The Prestige'den Rebecca Hall, The Hurt Locker'dan Jeremy Renner öne çıkan popüler oyuncular. Başrol-senaryo ve yönetmenlik koltukları da kendisini "Gone Baby Gone" ile kanıtlamış Ben Affleck'e ait. Sağlam bir aksiyon-gerilim olacağını umduğum filmi merakla bekliyorum. Zira fragmanı da aksiyon konusunda bizleri tatmin edecek bir filmin kotarıldığını sezdiriyor.
+ 2 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Özel Dosya

01
Eki.2010

Filmekimi 2010 Program Rehberi

Dokuzuncu yaşına giren Filmekimi, bu yıl da dünyanın belli başlı festivallerinde gösterilen ve çok ses getiren ödüllü yapıtları ve usta yönetmenlerin son filmlerini izleyicilerle buluşturuyor.

Haberler

05
Oca.2011

Oscar İçin En Büyük Adım

Her yıl Oscar ödüllerine en çok yaklaşan Writers Guild Awards adaylarını açıkladı.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum