? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2001
Gösterim Tarihi
2001
Süre
123dk

Oyuncular

Kenan İmirzalıoğlu Kenan İmirzalıoğlu
Yusuf Miroğlu
Melda Bekcan
Zeynep
Oktay Kaynarca Oktay Kaynarca
Cemal
Selçuk Yöntem Selçuk Yöntem
Bozo
Nihat Nikerel
Kerim Ağa
Yönetmen
Osman Sınav
Senarist
Osman Sınav
Görüntü Yönetmeni
Tevfik Şenol
Deliyürek Bumerang Cehennemi

Deliyürek Bumerang Cehennemi

7.3/10 IMDB Puanı: 6.5
Burası Mezopotamya, bu topraklarda kavga tarihle yaşıt. İnsanlık tarihinde ilk kan burada döküldü. Hem de kardeş kanı: Kabil'in Habil'i öldürdüğü topraklardır Mezopotamya... Tarihin ilk terör örgütü "Sincarii" milattan sonra 55-60 yıllarında Ortadoğu'da, Mezopotamya'da kuruldu.

Yüzyıllar sonra PKK tarihin en kanlı terör örgütü olarak eylemlerini bu coğrafyada yaptı. 30.000 insanımız öldü. Hizbullah yine bu coğrafyada, bu şehirlerde en vahşi cinayetlerini işledi. Yabancı gizli servisler bu terör koridorinda cirit attı.

Televizyonların son zamanlarda en sevilen dizilerinden biri bir sinema filmine kaynaklık etti: Deliyürek. Dizinin de yönetmeni olan Osman Sınav, ülkemizde yaşanan terör gerçeğini, çekilen acıları, bu acıyı çeken insanımızı anlatmak için kamerasını bu coğrafyadaki küresel oyuna çeviriyor. Kim kullanırsa kullansın, terörün eninde sonunda bir bumerang olduğunu anlatıyor.

Yusuf Miroğlu aşk ve cesaretle tutuşmuş bir deli yürek..

Zeynep başı beladan kurtulmayan, Yusuf'uyla denizin bittiği yere kadar giden sevgili.. Cemal , Yusuf'un asker arkadaşı, can yoldaşı... Gaffar Okkan'ın dostu. Leyla sırlarıyla mezara giden Cemal'inin ardından ağıtlar yakan bir kadın... Bozo bütün gizemiyle beraber yaşadığı topraklardan gözünü ayırmayan bir güneydoğu gazisi...

Kasap Hasan, Güneydoğu'nun karanlık yüzü, Hizbullah'ın sözde bölge imamı... Şeref, bir zamanlar albaylık yapmış olan her zaman menfaatini düşünen, çıkarcı bir işbirlikçi... Doğan emniyetteki kumpasların arasında dolaşan bir Hizbullah köstebeği...

Mustafa Ağa bu kirli oyunda acıları metanetle karşılayabilen bir güneydoğulu baba...

Yorumlar

Yorum Yaz
kenan macerası böyle başlamıştı.
0 Oy
kalabalık apartmanlardan 'tozlu köy yollarına' düşen kahramanımız ne yazık ki bu toz ile boğulup kalıyor!
+ 1 Oy
kenan imirzalıoğlu nu bu diziyle ve filmle tanıdık müthiş film
+ 2 Oy
defalarca izlemiştim bu filmi. Kenan İmirzalıoğlu çok başarılıydı.
+ 1 Oy
Açıkçası diziyi ilk yayınlandığında izleyenlerden değildim. Bilmem kaçıncı tekrarında ilk bölümlerini izledim ve zamanında izlemediğime pişman oldum diyebilirim. Hala filmden sonra atv'de yayınlanan bölümleri izlemiş değilim (Zeynep karakterini değiştirmeleri bunun asıl sebebi).
Sinema filmi diziyle bağlantılı ama bağımsiz bir konu işliyor. Ve diziyi izlememiş olsanız bile izleyebileceğiniz bir film. Özellikle tiyatro kökenli oyuncular çok başarılı. Ayrıca belirteyim, bizim bir kebapçı abimiz vardı. Sinemaya 10 kere falan gitmişti filmi izlemek için. O da çok beğenmişti filmi. Bana inanmıyorsanız ona güvenin. Alın DvDsini izleyin.
+ 4 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum