? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1992
Süre
120dk

Oyuncular

Joe Pesci
Vinny Gambini
Ralph Macchio
Bill Gambini
Marissa Tomei
Mona Lisa Vito
Mitchell Whitfield
Stan Rothenstein
Lane Smith
Jim Trotter III
Fred Gwynne
Chamberlain Haller
Austin Pendleton
John Gibbons
Paulene Myers
Constance Riley
Bruce McGill
Şerif Farley
Raynor Scheine
Ernie Crane
Yönetmen
Jonathan Lynn
Senarist
Dale Launer
Müzik
Randy Edelman
Yapımcı
Dale Launer
Görüntü Yönetmeni
Peter Deming
My Cousin Vinny

Kuzenim Vinny

My Cousin Vinny

7.4/10 IMDB Puanı: 7.4

Billy Gambini  ve Stan Rothenstein Los Angeles'taki Kaliforniya Üniversitesi'ne doğru yola çıkmışlardır. New Yorklu bu iki genç, yol boyunca birbirlerine güneydeki kasabalarla ilgili ürkütücü hikayeler anlatmışlardır. Beechum adlı bir kasabada kısa bir alışveriş molası veren gençler, başlarına gelecek olayları henüz bilmemektedirler.

Kasaba sınırında şerif tarafından yolalrı evrilen ve tutuklanan gençlerden Billy markette parasını ödemeyi unuttuğu konserve için tutuklandıklarını düşünür ve güneydeki insanlardan duyduğu korku nedeniyle bütün suçlamaları kabul eder. Oysa alışveriş ettikleri marketin tezgahtarı öldürülmüş ve market soyulmuştur. Ailelerini arayan Billy ve Stan avukat tutacak paraya sahip olmadıklarını anlarlar. Yalnızca tek bir çıkış yolu vardır: Billy'nin annesinin telefonda bahsettiği avukat olan kuzen Vinny. 

Vincent Gambini, nişanlısı Mona Lisa Vito ile birlikte kasabaya gelir ve gençlerin savunmalarını üstlenir. Yalnız Kuzen Vinny'nin, adı duyulmamış bir hukuk fakültesini ancak sürünerek bitirebilmiş olmasının yanında hiç bir mahkeme deneyimi yoktur. Karşılarında ise ülkenin en prestijli hukuk fakültesinden mezun olmuş, deneyimli ve sözü geçen bir savcı ve hakim vardır. Bütün deliller aleyhlerinde gibi gözüken gençlerin durumu umutsuzdur ve davayı kaybederlerse ölüm cezası alacaklardır..

Yorumlar

Yorum Yaz
90'lı yılların unutulmazlarındandır kendisi.Başarılı oyuncu performansları ve sürükleyici senaryosuyla izlenmeyi her daim hakeden bir film.Vinny'nin hakimle olan sahneleride ayrı bir muzip.Mahkeme filmlerini sevenlerin hoşuna gidecektir.Jonathan Lynn'inde bugüne kadar çektiği en iyi filmdir.

7/10

Beğenenlere Tavsiyem;Birkaç İyi Adam.

0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum