? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2010
Gösterim Tarihi
5 Şubat 2010
Süre
95dk

Oyuncular

Cemal Hünal
Mert
Engin Altan Düzyatan
Cem
Gürgen Öz
Yiğit
Sinem Kobal Sinem Kobal
Didem
Burcu Kara
Zeynep
Kubilay Pembeklioğlu
Sedef Avcı
Esra
Mert Yavuzcan
Begüm Kütük
Ece
Yönetmen
Ketche .
Senarist
Ceren Aslan
Aslı Zengin
Yapımcı
Murat Tokat
Görüntü Yönetmeni
James Gucciardo
Romantik Komedi

Romantik Aşk Tadında Komedi

Romantik Komedi

6.2/10

Esra, Didem ve Zeynep çok yakın arkadaş olmalarına rağmen birbirinden farklı hayatlar sürdüren farklı karakterlere sahip üç kişidir. Sessiz sakin olan Esra, deli dolu olan Didem ve dominant karaktere sahip olan Zeynep..

Bu üç arkadaştan istikrarlı olarak ilişkisini sürdürebilmiş olan Zeynep'in düğünü hem Esra'nın hem de Didem'in hayatında değişik süprizlere neden olacaktır. İstemediği bir işte yıllardır çalışan Esra bir cesaret örneği göstererek, hayatını değiştirmeye karar verir. Bunun için ilk adımı atar ve işinden istifa eder, kötü giden ilişkisini sona erdirir. Uzun iş aramalarından sonra zar zor iş bulduğu reklam ajansına çalışmaya başlayana Esra'yı bir sürpriz bekliyordur.

Yorumlar

Yorum Yaz
Sex And The City özentisi olmuş biraz... :/
+ 3 Oy
ben de tvde izlemiştim ahenk arkadaşımız gibi.puanım 10 üzerinden 4.5
+ 1 Oy
tvde izledim benim hoşuma gitmişti eğlendiren bir film
-2 Oy
amerikan vari bi film olmuş ama gayete eglenceli.
0 Oy
SEYİRLİK BİR DEĞİŞEN YAŞAMLAR HİKAYESİ
Yavaş yavaş Türk sinemasının geliştiğine inanmaya başladım. Nereden nereye geldik? Bir de korku&gerilim türünü kıvırabilirsek olacak bu iş. Bu yıl Coen Biraderler'i andıran kara komedi de seyrettim (Vavien) çok bizden bir komedi de (Eyvah Eyvah) ve nihayet gençlik filmlerine öykünen bir romantik komedi de seyretmiş oldum (Romantik Komedi Aşk Tadında). Tabi bir yanlış anlama da olmasın, bunlar sinemayı katmanlara ayıran değerlendirmeler. Popüler sinema denen şeyden beklentim sanatsal olmadığı için duruma iyimser yaklaşıyorum. Sadede gelirsek, Romantik Komedi Aşk Tadında filmi de bunlardan biri. Gayet eğlenceli, eliyüzü düzgün, renkli bir popüler sinema örneği. Görüntü yönetmeni filmin hafifliğine uygun bir şekilde rengarenk bir görsellik seçmiş, doğru da yapmış. Hikayenin ritmi ikinci yarıda biraz sarkar gibi olsa da rahatsız edici değil. Ayrıca filmin konusuna Batı özentisi gibi yersiz eleştiriler gelebileceğini düşünerek hemen şu açıklamayı getireyim: Metropollerde pekçok şey değişti, yaşamlar da değişti. O yüzden gerçek dışı eleştirilerine katılamayacağım. Bu arada seyrederken ilk yarının lokomotifi Gürgen Öz'ü keşke ikinci yarıda da aynı etkinlikte kullansalarmış dedim kendi kendime. Bir de bu tür filmlerde müzik ayrı bir lokomotif işlevi görmekteyken, bu filmde yeterince etkin kullanılmamış diye düşünüyorum. İyi bir cast çalışması sonucunda oyuncular arasında iyi bir uyum çıkmış ortaya. Herşey yerli yerinde, dozunda espriler güldürmeyi başarıyor... Seyrederken çok eğlendim. Ki bütün bunları Türk filmlerine çok çekimser yaklaşan bir sinemasever olarak yazıyorum. Son bir not: Filmin bitişiyle jenerik akmaya başladığında bir yandan akmaya devam eden görüntülere dikkat edin. Orada Engin Altan ile Gürgen Öz arasında doğaçlama bir konsol muhabbeti var ki evlere şenlik... (6/10).
0 Oy
Bu filmin 2010'un gişe hasılatı listesinde 11.ci  olmasına inanamıyorum. 670 bin kişinin parası çöpe gitmiş. Yönetmen Ketche reklam filmi çekmede ki başarısını, filmi reklam filmine benzeterek göstermiş! Şu Cemal Hünal'dan ne anlıyorlar. Ne kadar romantik yapım varsa onu koymaya çalışıyorlar. İyi ki bir  Issız Adam tuttu. Hoş o filmde de hiç romantik değildi. Adam da tecavüzcü Coşkun tipi var. Bir de filmin içinde yakışıklı yaftası vurdular ya işte o zaman komik olmayan bu filmde birazda olsa güldüm!! Filmin tek artısı Gürgen Öz'ün potansiyel rol yeteneği. Adam oynadığı filmlerde kapasitesi ile filmleri bir kademe yukarı taşıyor. Bence bu film boş zamanda izlenebilecek kısır bir yapım. Yani iyiki sinemasına gitmedim. Bugün Tv'de yayınlanınca seyredim dedim. Pişman oldum.
-2 Oy
türk usulü romantik komedi ha?!

ya amerika'da bu işleri izlediğimizde diyoruz ki bu insanlar gerçektende böyle yaşıyorlar yani hayatları zaten böyle bu yüzden 'onların' filmleri izleniyor ve çokta beğeniliyor hani. bizim elemanların filmi özenti veya değil açık olan bir gerçek var ki o da bizim adamların/kadınların hiçte bu filmde anlatılan kalıplara uymadığı hatta taştığı gerçeği.

bizde işler çok ağır abi:=)) bi hatunla/adamla tanışma sevişme/bırakma/

başlıkları öyle bir çırpıda gerçekleşmiyor. gerçek hayatta bu kadar kolay gerçekleşmeyen bir alternatif sahte gerçeği sinemada yutturdumu derseniz bu film, elbette yutturmadı.

fakat kendini sevdirdi ve izlettirdi.
NE DİYELİM GERÇEK HAYATLARINI BU MİNVAL ÜZERİNE İNŞA ETME HAYALİ İLE TUTUŞAN KİMSELERİN YARALARINA TUZ BASMADIYSA NE MUTLU ONLARA :=))
+ 1 Oy
bazı yerleri haricinde gidip izencek bişeyi yok ama konusu aşk olan bir film gerçekleri ortaya koymuş
0 Oy
bence kötü değil sedef avcıyı beğendim gerçekten.. eğer vaktiniz varsa izleyin derim
-2 Oy
gurgan oz ıı ıs cıkarmmıs daha fazla gozukmelıydı ama cok ıı bı fılm degıl yanı
-2 Oy
ççookk kkööttüüyyddüü!!!:SS
-3 Oy
çok manasız bir film.kopuk kopuk diyaloglar var ve bitirilmiş bir konu yok filmde. sadece metropol hayatından örnekler verilmiş ve oturtulamamış bir film. tavsiye etmiyorum. saçma bir yapım.
-2 Oy
Güzel filme benziyor,bakalm...
-1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum