? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2010

Oyuncular

Nicolas Cage Nicolas Cage
Damon Macready
Aaron Johnson Aaron Johnson
Dave Lizewski / Kick-Ass
Mark Strong
Frank D'Amico
Chloe Moretz
Mindy Macready / Hit-Girl
Christopher Mintz-Plasse
Chris D'Amico / Red Mist
Xander Berkeley
Vic Gigante
Lyndsy Fonseca
Katie Deauxma
Tamer Hassan
Mike
Clark Duke
Marty
Omari Hardwick
Marcus
Yönetmen
Matthew Vaughn
Senarist
Jane Goldman
Matthew Vaughn
Çizgi Roman
Mark Millar
Müzik
Marius De Vries
Yapımcı
Adam Bohling
Görüntü Yönetmeni
Ben Davis
Kick-Ass

Kick-Ass

7.9/10 IMDB Puanı: 8.1

Lise öğrencisi Dave Lizewski, sıkı bir çizgi roman fanatiğidir. Günün birinde okuduğu çizgi romanlardaki süper kahramanlar gibi olmaya karar verir. Ancak ortada  sorun vardır: Dave'in süper kahraman olması için gereken süper güçleri yoktur. Dahası onun yardımını gerektiren bir olayda mevcut değildir.

Yorumlar

Yorum Yaz
Kick-Ass çok farklı bir film. Aslında başlarda basit bir film gibi gözüksede çok iyi sahnelerle dolu bir film. İzlerken kimsenin sıkılcağını düşünüyorum. 9/10
0 Oy
9/10

Son derece anormal, dünya sinemasına bol göndermeli, türünde büyük bir çığır açmış harika bir yapım. Nedense yorumlar hep Hit-girl karakterinin yanlış olduğu yönünde; ancak günümüz çocuklarının olmak istediği şeyde bu maalesef.
0 Oy
uzun bir arayıştan sonra intenette bulup izledim. nasıl bir filmdi? güzel ama süper değil. o kadar övülmesine gerek yoktu. komedi aksiyon dozu yüksekti. ama ufak bir kız çocuğunu ölüm makinesi gibi göstermesini yadırgadım.
0 Oy
Çok güzel bir film daha türkiyede girmemiş mi?? artık ikinciyle beraber koyarlar...
+ 1 Oy
ya şu filmi çok merak ediyorum. ne sinemada gösterildi, nede dvd si çıktı. hani kötü eleştiriler alsa gene tınlamıycam.
+ 1 Oy
Hollywood sonunda çocuk masumiyetine de el attı. Ve kanlı bir aksiyon filminin merkezine  11 yaşında bir kız çocuğunu yerleştirdi. Kendini Kill Bill'deki gelinin yerine koyan bir kız çocuğu düşünün. Bu açıdan oldukça rahatsız edici bir film. Bir çocuğun onu dünyaya getirenlerce bu yaşlarda şiddete yönlendirilmesini hiçbir şekilde normal olarak kabul edemem. En sevilenlerin intikamını almak amacıyla bile olsa masumiyet feda edilmemeli.

Eğlenceli bir film ortaya çıkarmak ya da gişe yapmak adına çocuk masumiyeti gibi çok hassas bir konunun kullanılması ancak Hollywood sinemasının yapabileceği bir şey elbette. Çocuk kahraman filmin içinde öyle bir konumlandırılmış ki, izlerken neredeyse kızın hayatında olup bitenler  normal, şirin şeylermiş gibi hissedilebilir.  Ancak filmin aksiyonu bir kenara bırakıldığında senaryo açısından büyük bir hata yapıldığı düşüncesindeyim.

Bunun dışında süper kahramanlara bakış açısı bakımından ve aksiyon sahneleriyle doyurucu bir film olarak nitelendirilebilir. Ergen gençlerin çok seveceği, yetişkinlerin de rahatlıkla izleyebileceği bir film olabilir. Ancak çocuklar kesinlikle uzak tutulmalı.
+ 5 Oy
fragmanını izledim güzele benziyor
+ 2 Oy
6/10 imdb top 250 deki yerini kesinlikle haketmiyor. Orta seviye bir film olmuş.
+ 1 Oy
imdb'de ki yerini anlayabilmiş değilim. Top 250'de ki sırasında düşüş olabilir belli bir sürede listeden çıkmayacağı kesin. Yinede puanlamaya aldanmamak gerek..
+ 1 Oy
süper. komik. aksiyonu bol. mükemmel bir karışım.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

04
Eyl.2012

Jim Carrey'den Kick-Ass

Kick-Ass 2: Balls to the Walls'un kastingi için çalışmalar sürüyor

01
Eyl.2010

Kick-Ass'in Devamı Geliyor

Matthew Vaughn kendisine Hollywood'da iyi bir yer açan Kick-Ass'e devam filmi çekiyor. Karakterin yaratıcısı çizgi roman yazarı Mark Millar, Kick Ass 2'ye başlayacaklarını resmi olarak açıkladı.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum