? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2010
Gösterim Tarihi
30 Nisan 2010
Süre
113dk

Oyuncular

Robert Pattinson Robert Pattinson
Tyler
Emilie de Ravin
Ally Craig
Pierce Brosnan Pierce Brosnan
Charles
Martha Plimpton
Helen Craig
Chris Cooper
Neil Craig
Lena Olin
Diane Hirsch
Ruby Jerins
Caroline Hawkins
Peyton List
Samantha
Meghan Markle
Megan
Tate Ellington
Aidan Hall
Yönetmen
Allen Coulter
Senarist
Will Fetters
Jenny Lumet
Müzik
Marcelo Zarvos
Yapımcı
Trevor Engelson
Görüntü Yönetmeni
Jonathan Freeman
Remember Me

Beni Unutma

Remember Me

6.7/10 IMDB Puanı: 7.0

Kurallara meydan okuyan Tyler ve ardında bir trajedi gizleyen Ally. Daha önceki yaşamları acılarla geçen bu iki gencin birbirlerine duydukları aşk, onların yaşamlarını kurmalarında en büyük güç olacaktır. Peki bu aşk, çocukluk felaketlerini unutturmaya yetecek midir?

Tyler, kaderin bir oyunu sonucu Ally ile tanıştığı güne kadar kendisini kimsenin anlayamadığını düşünmektedir. Aşk aklına gelen en son şey olmasına rağmen, Ally'nin beklenmedik şekilde kendine çok iyi gelmesi ve ondan ilham alıyor olmasıyla ona yavaş yavaş aşık olmaya başlar. Bu aşkla beraber mutluluğu ve hayatındaki anlamı da keşfeder.

Yorumlar

Yorum Yaz
hayatimda izledigim en rezil filmdi.anlamsiz,renksiz,sonu nereye gidecek diye dusunurken aaa bir de ne gorelim ucak geliyor-hadi kos pattison...Herkesin eline kamera verince kamara saniyor...
0 Oy
Remember me:D ah ah ne anlamlı filmsin sen benim için izlerken hiç anlamadığım hatta filmle hiç alakası olamayan ama zamanla farkına vardığım bir anlam bu :D bir devri seninle kapattım remember me :D seviyorum seni :D harıkasın :D
+ 1 Oy
BENİ UNUTMA
[Remember Me / Beni Hatırla] [2010]

Genel Yorum:
• İki farklı birey, iki benzer hayat.. Yaşanılmış acılar, dışlanmışlıklar ve hayattan bezginlik.. Bunlarla birlikte hassaslaşan kalplerin kendine yakın kalplerle temasındaki duygu patlamalarının verdiği huzuru ve yaşamlarının anlamlanmasını etkileyici bir biçimde sonlandıran bir hikaye.. New York şehrinin yükünü kaldırmakta zorlanan bireylerin ailevî sorunlarını da sırtlanmalarıyla yaşadıkları çöküntülerin bir aşkla paylaşılıp biraz rahata ermişken bir şeylerin anlamını keşfetmemizi sağlayan yapım, bir aşk hikayesinden çok aile sorunlarıyla ilgili diyebiliriz.. Sevgi yoksunluğu çekmiş insanların sevgiyle karşılaşınca verdiği tepkileri görmek gerek, açlık bu olsa gerek..

Olumlu Yönleri & Artıları:
• Final gerçekten etkileyici, film boyunca yaşanılan duygular son sahnede doruk noktasına ulaşıyor.. Her ne kadar yeterince iyi bir bağlantı kurulamasa da başarılı diyebilirim.. Kimsenin tahmin edemeyeceği bir sona sahip, filmle alakası olmayan bir konu damdan düşer gibi karşımıza çıkıyor birden.. Oldukça şaşırtıcı..
• Soundtrackler başarılı, arka planda sürekli yer verilmiş ve filmin en güzel noktalarından..

Olumsuz Yönleri & Eksileri:
• Sorun içerisindeki bireylerin yaşadıkları sorunlar çok klasik kalmış.. Küçük kızın yaşadıkları dışında çok etkileyici bir dram yaşayan karakter yoktu..
• Giriş sahnesinin film boyunca bir katkısı olacağını düşündüm, ama nerdeyse bir katkısı olmadı.. Çok ciddi bir dikkat dağılımı yaşamış filmi kurgulayanlar..

En Beğendiğim Replik:
• - Hayatta ne yaparsan yap önemsiz olacaktır, ama senin yapmış olman çok önemli. Çünkü başka kimse yapmayacaktır.

Not:
• Kimileri bu filmi beğenmeyebilir, duygusal kişiliğe sahip olanlar / hassas kişiler eminim beğenecektir.. Vermek istediği duyguları vermeyi başarabiliyor..

Puanlama:
Yönetmen: [6.5]     Senaryo: [6.5]     Dram: [7.6]
Oyuncular: [6.9]     Kurgu: [6.3]         Romantik: [7.1]

[ -- Film: [[ (6.8) ]] -- -- -- IMDb: [[ (6.9) ]] -- ]

♠Sinema Dergisi♠™

http://www.facebook.com/pages/Sinema-DergisiTM/124526067592208
+ 1 Oy
finali 11 eylüle bağlamaları sırf bu amaçla yapılmış olduğunu düşündürüyor tabi. bu rezilliği saymazsak muhteşem bir filmdi.harika bir dram. Afişi de filme pek yakışmamış bence. 8/10
+ 2 Oy
o kadar mı kötüüydüü???:S
+ 1 Oy
@Faraday Ejderhanı Nasıl Eğitirsin'e gitmeliydin!
+ 1 Oy
çok çok kötü bir filmdi. Film boyunca ne olacak? bu film ne anlatıyor? amaç ne? gibi şeyler düşündüm. Filmin bomba finaliyle birlikte (!) vermeye çalıştığı mesaj ise içler acısıydı bence.
+ 1 Oy
Eminim bu film %70 Rob Pattinson için izlenecek... bunun için bahse girerim.
+ 3 Oy
Robert'ın yeni bi projede yer alması çok iyi olmuş.En azından twilight'a yapışıp kalmamış. Daniel Readcliff'in harry potter'a yapıştığı gibi.
+ 2 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

26
Kas.2009

Pattison'u Unutmak Mümkün Mü?

Twilight'ın yıldızı Robert Pattinson, Edward kimliğinden sıyrılabileceği projelerin peşinde. Yakışıklı oyuncunun son filmi Remember Me, bu girişimin son örneği.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum