? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2009
Gösterim Tarihi
5 Şubat 2010

Oyuncular

Robert De Niro Robert De Niro
Frank
Kate Beckinsale Kate Beckinsale
Amy
Drew Barrymore Drew Barrymore
Rosie
Sam Rockwell Sam Rockwell
Robert
Katherine Moennig
Jilly
James Frain
Tom
Melissa Leo
Lucian Maisel
Jack
Lily Mo Sheen
Genç Amy
Mackenzie Milone
Genç Rosie
Yönetmen
Kirk Jones
Senarist
Massimo De Rita
Kirk Jones
Müzik
Dario Marianelli
Yapımcı
Vittorio Cecchi Gori
Görüntü Yönetmeni
Henry Braham
Everybody's Fine

Herkesin Keyfi Yerinde

Everybody's Fine

7.9/10 IMDB Puanı: 7.3

Hiçbir aile mükemmel değildir. Bir aile ne kadar çok mükemmel gibi görünürse o ailede o kadar çok sır vardır ve Goode ailesinde de durum farklı değildir. Frank Goode ailesini ayakta tutabilmek ve mümkün olan her imkâna ulaşmak için fırsat bulduğu her saat çalışmıştır. Ve beklendiği gibi artık 60 yaşına geldiğinde, zamanın geçip gittiğini ve çocuklarının büyüdüğünü göremediğini fark eder.

Zamanı geri döndürüp çocuklarıyla tekrar bir araya gelme hevesiyle Frank ani ve kıtalararası bir yolculuğa çıkar. Ancak kısa sürede karısının ona çocukların durumlarıyla ilgili bilgi verirken, kötü haberleri atladığını ve iyi haberleri abarttığını fark eder.

Yorumlar

Yorum Yaz
Dersler çıkarılabilecek anlamlı bir film.İhmalkar olmamak gerektiğini anlatıyor temelde.İnsanların değerini yanındayken bilmek çok önemli.Oyunculuk anlamındada iyiydi, oldukça doğal bir film ve hayatın ta kendisi.

7/10
0 Oy
Kadro süper ama ROBERT DE NİRO nun elimizden eriyip kayarcasına yok oluşunun resmi
0 Oy
BABALAR VE ÇOCUKLARI
Bazen yönetmenin işçiliği, senaryonun derinliği ya da oyuncuların performansı ilgilendirmez bizi. Daha doğrusu filme yönelik beğenimizden bahsederken bu unsurlara değinmek aklımıza gelmez. Çünkü takılmışızdır bir kere filmin naifliğine, duygusal derinliğine. Film dokunmuştur içimize belli yönleriyle. Hal böyle olunca film seyretme deneyimi duygusal darbeleri göğüsleme mücadelesine döner. Gözler dolar, tüyler diken diken olur... Ha ağladım ha ağlayacağım modunda seyredilmeye başlanır film belli bir süre sonra. Sonra mı? Ya göz yaşları boşanır gözlerimizden ya da sakınırız bu rahatlamayı kendimizden... Everybody's Fine öyle bir film benim için. Bu yüzden şimdi çıkıpta size ne yönetmenin sade ama temiz anlatımından ne de oyuncuların minimal ama etkili performansından bahsedeceğim. Anlatacağım tek şey telefon telleri olacak ve o telefon tellerinin film boyunca nasıl simgeleştirildiği... Ve de finalde bu telefon tellerinin son noktayı koyuşu... O an ağlamak isteyişim ama yapamayışım... Babaların çocuklarına yüklediği mükemmelliyetçi beklentiler... Çocukların bu nedenle hiçbir zaman açılamayışı babalarına... İletişimsizlik, yalnızlık... Babalar ve çocukları... İşte size bunları anlatacağım... Ama hangi kelimelerle? İzleyin ve o kelimeleri kendiniz bulun... Anlamlandırın... Ya da ben hiç de öyle anlamlar yüklemedim filme deyin... Belki de beğenmezsiniz çünkü... Ne de olsa herkesin iç dünyası farklı! O zaman unutun gitsin, yeni bir filme yelken açın...(8/10).
0 Oy

Frank in her gördüğü insana çocuklarını veya kendi yaşadıklarından bir şeyler anlatması, yalnızlığının ne kadar zor bir durum olduğunu gösteriyor.Frank in evde bir ses, bir nefes hissetmek uğruna, hayatı pahasına neleri göze alabildiğini gösteren İmdb puanını haketmiş sağlam bir film.Ağlamamak için kendimi tuttuğum sahneler bir hayli fazlaydı. Fakat son sahneler o kadar etkileyiciydi ki gözyaşlarınızı koyvermemek elinizde olmuyor.

Oyuncu kadrosuna diyecek yok. Bütün senaryo kişilere göre yazılmış gibiydi, başkaları oynasa sırıtırdı sanki. Filmi izlememin sebebi olan Robert oyunculuğuyla yine döktürdü. Kate Beckinsale hayranıyım ama bu filmde Drew Barrymore daha bir hoş geldi gözüme. Filmin son sahnekeri çok güzel yaratılmış, zaten en etkilendiğiniz yerlerde oraları olacak.

En anlamlı replik
" Frank : Bugün oldukları yere gelsinler diye, milyonlarca metre tel yaptım. "

Çıkarılacak ders
" Aile bireylerinize değer vermeyi asla ama asla ihmal etmeyin. "

Kesinlikle arşivimde tutacağım tekrar tekrar izlenesi bir film... Notum 7.5/10
-1 Oy
Duygusal bir aile filmi. De Niro'yu dede rolünde izlemek biraz üzdü. İzlerken gene büyük keyif aldım. O ki nice mafya babalarını, psikopatları, gangsterleri oynayan kişidir. Şimdi dede rolünde ortaya çıkması (aslında baba rolünde) üzdü biraz.

Neyse kadro oldukça iyi. Hikaye de içerdiği duygusallık ve söylemek istediklerini süssüz bir şekilde söyleyebilmesi filmin artılarından. De Niro son zamanlarda kötü filmlere burada da kötü performanslara imza atıyordu. Bu kez ki performansı iyiydi. Kaçırılmamalı.
0 Oy
Bi gidip bizimkileri ziyaret edeyim dedirtti.
0 Oy
Hollywood sineması olarak baktığımızda, Amerikan toplumunun aslında çokda farklı olmadığını görüyoruz. Şüphesiz türünün trajik karakter filmlerinden biri. Özelliklede usta oyuncu Robert De Niro'nun son zamanlarda ki vasat filmlerinin ardından iyi bir performansını kaçırmak mümkün değil.
0 Oy
hüzünlendiren eğlendiren sıkılmadan izleten sonrada etrafa önerilen bi film.ii seyirlr
+ 1 Oy
hayatın acı yönünü görmek ve bazen de ağlamak gerek diyorsanız mutlaka izlemelisiniz...muhteşem ötesi bir film..
0 Oy
etkileyici bir film olmuş kesinlikle
0 Oy
İyi bir "aile" filmi izleyeceğimizi düşünüyorum. Robert De Niro şimdiye kadar beni hayal kırıklığına uğratmadı.Onun olgunluk çağında neler yaptığını görmek için bile izlenir bence.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum