? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2009
Gösterim Tarihi
6 Kasım 2009
Süre
82dk

Oyuncular

Özgü Namal Özgü Namal
Heda
Derya Durmaz
Cemile
Sevinç Erol
Selime
Nalan Başaran
Hala
Veysel Diker
Adil
Turgay Tanülkü
Abdülkadir
Burcu Salihoğlu
Defne
Barış Çakmak
Nazif
Onur Dikmen
İbrahim
Makbule Sitare Akbaş
Delal
Semanur Dönmez
Suham
Yönetmen
Selda Çiçek
Senarist
Selda Çiçek
Yapımcı
Mehmet Çiçek
Görüntü Yönetmeni
İlker Berke
Sanat Yönetmeni
Ruhan Ünlüer
İncir Çekirdeği

İncir Çekirdeği

6.0/10 IMDB Puanı: 2.7

Askerden gelen Celil ailesi tarafında pikniğe götürülür. Burada komşu kızından ekilenir. Bunu fark eden Celil'in ablası Delal, Celil'i ve komşu kızını yanlarına kardeşi küçük Heda'yı da kattırarak piknik alanının ilerisinde tanışıp konuşmalarını ister.  Ancak, Celil ve genç kız dolaşırlarken bastıkları mayınla hayatlarını kaybederler.

Bir zaman sonra Delal vicdan azabından intihar eder ve ölür. Yedi yıl sonra Heda ablasının kocası Nazif ile evlendirilimiştir. Heda intihar eden ablasının kızına bakmaktadır ve hamiledir. Ancak, Nazif karısı ile ilgilenmemekte ve gecelerini sevgilisi Defne ile geçirmektedir. Tüm bunlar olurken Heda'nın annesi Cemile'nin kimselerin göremediği bunalımı büyümektedir.

Yorumlar

Yorum Yaz
Yönetmen'in ilk uzun metrajlı filmi diye eleştirimde olumlu davranamayacağım. Çünkü replikler kötü oyunculuklar felaket. Özgü Namal bile körle yatan şaşı kalkar misali filmin içinde acemice oynadı. Dilimizde tüy bitti yönetmenler ve yapımcılar akıllanmadı. Paranız yoksa bu işi yapmayın!! 2 kere 2 eşittir 4. Senaryo çok kopuk bir şekilde ana çıkış noktasında ki işlevselliğini yitirmiş bir şekilde ilerliyor. Bu da doğal olarak seyirciyi filmden çok çabuk kopartıyor. Zaten kültür bakanlığından da hiçbir şekilde maddi destek alınamıyor. Filmin asıl ismi "Mıhsıçtı" olarak çıkarılması planlanmış sonra "İncir Çekirdeği" olarak değiştirilmiş. Kusura bakmasınlar ama ikiside filmle alakalı değil ve çok saçma isimler. Filmde kıza mıhsıçtı deyip duruyorlar. O kelime cimri,nekes ya da pinti anlamına geliyor. 7 yaşında ki kıza ne alaka bu kelimeyi kullanıyorlar anlamış değilim. Sonuçta anlamsız durağan bir film. Sırf Mardin'in otantik atmosferinde çekildiği için 10 üzerinden 2.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum