? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2001
Gösterim Tarihi
21 Eylül 2001
Süre
124dk

Oyuncular

Johnny Depp Johnny Depp
George
Penélope Cruz Penélope Cruz
Mirtha
Franka Potente Franka Potente
Barbara
Rachael Griffiths
Ermine
Yönetmen
Ted Demme
Senarist
David McKenna
Müzik
Graeme Revell
Görüntü Yönetmeni
Ellen Kuras
Blow

Beyaz Şeytan

Blow

7.4/10 IMDB Puanı: 7.4
George Gung küçükken maddi zorluklar çekmiş ve ileride de böyle sıkıntılar yaşamamak için yemin etmiştir. Bir çok filmden alışık olduğumuz gibi George da doğal olarak çok para kazanmak için uyuşturucu işine girer. Ve gitgide daha fazla risk alarak daha çok kazanmaya başlar. Tabi maddi olarak bu kadar hızlı ilerleyen kahramanımız, maneviyatta da aynı hızla gerilemekte böylece iç dünyasında büyük boşluklar doğmaktadır...

Yorumlar

Yorum Yaz
filmin neredeyse çeyreğinde görünüyor ve filmin resminde penelope cruz var bu filmi geç izlememin sebeplerinden biridir yani orda johnny deep'in olması gerekirdi mantıken .ayrıca Ethan Suplee harika filmlerde kısacık rol alan garip bir adam çoğu beğendiğim filmde hep bu adam mevcut :)
bu filmi izlerken sürekli scarface filmine benzettim mekanlar konusu yükseliş düşüş hikayesi falan tıpkısıydı resmen.eğer o efsane filme benzer başka film arıyorsanız tam anlamıyla beklediğiniz şeyi verebilcek bir film bu.
filmdeki etkileyici kısımlarından biride Pablo Escobarın konu edilmesi.gerçekten şaşırmıştım görünce gerçi söz konusu uyuşturucuysa onun adı geçmiycekte kimin geçicek :)
filmde johnny deep'i kurt cobainede benzettim brad pitt'ede izleyince bana hak vericeksiniz çok benziyodu arkadaş
gerçekten şahane bir filmdi bir o kadar şahane replikler vardı.

*içeri marijuana diplomasıyla girdim , dışarıya kokain doktorasıyla çıktım..

*aslında 1970lerin sonuyla 1980lerin başında kokain çektiyseniz malın bizden gelmiş olma ihtimali %85ti..

*yaptığım işin bir suç olmadığına inanıyorum ve beni mahkum etmenizi mantıksız buluyorum.Çünkü bir düşünün ben ne yaptım ki ? Bir demet bitkiyle hayali çizgiyi aştım .

-GEORGE JUNG-
0 Oy
milyonlarca hayranı hakeden film.
0 Oy
TUTULAMAYAN SÖZLER
60'lar ve 70'leri gerek müzik kullanımı gerek kostüm tasarımı gerekse atmosferiyle iyi yansıtan bir film var karşımızda. Gerçek bir hayat hikayesi... Bol kesmeli bir kurgu ve kimi zaman fazla uzamış hissi veren bir yapı. Sıkıldığım anlar olduğunu itiraf etmeliyim. Johnny Depp'in sarımsı saçlarına alışmakta da baya zorlandım. Penêlope Cruz'un neredeyse filmin sonuna doğru ortaya çıkmasına ise içerledim. İnsan afişteki varlığını görünce daha erken ortaya çıkmasını bekliyor haliyle. Genel olarak kişisel hırslar ve para üzerinden meramını anlatan film özellikle George Jung'ın idealist annesiyle ilk yarıda zirve yapıyor. Bunlar aklımdan geçerken filmin son anları gelmişti. Ve aniden baba&kız ilişkisi ön plana çıktı. Tutulamayan sözler bir anda ana tema oluverdi. Ve hayata tutunamayanlar... Film için olumlu ve olumsuz düşünceler arasında gidip gelen duygularım böylece geri dönülmez bir şekilde olumluya döndü. Hele ki o final sahnesi bitirdi beni. Kızının babasına tavrını bundan daha iyi bir finalle nasıl anlatır ki bir film? (7/10).
0 Oy
şarkılarıyla atmosferiyle 70 li yılları o kadar güzel anlatmış ve depp de o kadar güzel oynamışki insanın californiaya gidip uyuşturucu kaçakçısı olası geliyo:D
0 Oy
Etkileyici bir film.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum