? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1980

Oyuncular

Jamie Lee Curtis Jamie Lee Curtis
Elizabeth Solley
Janet Leigh
Kathy Williams
Adrienne Barbeau
Stevie Wayne
John Houseman
Mr. Machen
Tom Atkins
Nick Castle
James Canning
Dick Baxter
Charles Cyphers
Dan O'Bannon
Nancy Kyes
Sandy Fadel
Ty Mitchell
Andy
Hal Holbrook
Peder Malone
Yönetmen
Yıldız John Carpenter
Senarist
Yıldız John Carpenter
Debra Hill
Hikaye
Edgar Allan Poe
Müzik
Yıldız John Carpenter
Yapımcı
Debra Hill
Görüntü Yönetmeni
Dean Cundey
John Carpenter's The Fog

Sis

John Carpenter's The Fog

7.0/10 IMDB Puanı: 6.8
Kuzey Kaliforniya'daki küçük bir sahil kasabası olan Antonio Bay'de yüzyıllar önce bir gemi batmıştır. İçinde ganimet taşıyan gemi geçmişte aynı kasabada yaşayanlar tarafından batırılmıştır. Sisin içinde kaybolan gemi kayalıklara çarpar ve içindeki herkes ölür. BU olaydan yüzyıllar sonra geminin içinde boğulan denizciler için intikam alma vakti gelmiştir. Bir sisle beraber gelen hayaletler, kendilerine yapılan haksızlığı cezalandırmak için onların torunlarının peşine düşerler.

Yorumlar

Yorum Yaz
Korku diyemem ancak iyi bir gerilim olmuş.Müzikler olsun senaryo olsun dönemine göre iyiydi.Halloween serisinden önce izlemenizde fayda var.Ciddi maçtan önce ısınıp, hazırlık maçı yapmak gibi.Korku türünün ustalarından Carpenter'dan fena değil,zaman harcamaya değer kıvamında bir film.Dönemine göre başarılı.Atmosfer olarak iyiydi.
0 Oy
bunu izlemedim daha. ama yeniden çevrimi güzel sayılırdı
+ 1 Oy
Bu filmin yeniden çevrimi ne zaman yapılacak diye düşünürken bir de baktım, yapılmış. Hem de Superman Tom Welling oynamış. İzlerim bir gün herhalde. Carpenter filmleri en çok yeniden çevrilen yönetmenlerden olacak bu gidişle. Sis, Şey, yakında New York'tan Kaçış, Hallowen, gene yakında Onlar Yaşıyorlar vs. Adamın tüm filmografisi yeniden çekilecek. Zaten çok film kotarmadı.

Sis, adamın en iyi işlerinden bir tanesi. Yavaş yavaş gerilim tırmanması ve Hitchcock gibi birden bitmesi. Zaten bitmesiyle de film de sona eriyor. Şimdi korku filmleri gibi değil. Tam gerilim bitti diye sevinirken tekrar başlamıyor gerilim. Eski korku filmlerini de bu yüzden daha fazla severim. Müzikleri de Carpenter yapmış. Sağlam bir müzisyenmiş aynı zamanda. Zira müzikler de gerilimi epey arttırıyorlar.

Çocuk olup bu filmden korkmak vardı. Güzel olurdu. Tabi artık bu filmler korkutmuyor. Gene de zevkle izlenecek filmlerden. Carpenter korkunun ustası zaten.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum