? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2003
Gösterim Tarihi
2 Mayıs 2003
Süre
133dk

Oyuncular

Hugh Jackman Hugh Jackman
Wolverine
Patrick Stewart Patrick Stewart
Profesör Charles Xavier
Ian McKellen Ian McKellen
Magneto
Halle Berry Halle Berry
Storm
Brian Cox Brian Cox
General William Stryker
Famke Janssen Famke Janssen
Dr. Jean Grey
Rebecca Romjin-Stamos Rebecca Romjin-Stamos
Mystique
Anna Paquin Anna Paquin
Rogue
James Marsden
Cyclops
Alan Cumming
Nightcrawler
Yönetmen
Yıldız Bryan Singer
Senarist
Yıldız Bryan Singer
David Hayter
Daniel P. Harris
Hikaye
Stan Lee
Müzik
John Ottman
Yapımcı
Lauren Shuler Donner
Ralph Winter
Executive Producer
Stan Lee
Avi Arad
Tom DeSanto
Kevin Feige
Görüntü Yönetmeni
Newton Thomas Sigel
Kurgu
John Ottman
Yapım Tasarım
Guy Dyas
Sanat Yönetmeni
Geoff Hubbard
Helen Jarvis
X-MEN 2

XMEN 2

X-MEN 2 / X MEN 2

8.9/10 IMDB Puanı: 7.8
Daima onlara güven duymayan bir toplumun içinde yaşayan mutantların hiç beklenmeyen yeni bir düşmanları ortaya çıkmıştır. Bir mutanta oranla çok güçlü olan bu düşman her şeyi harabeye çevirebilecek bir güce sahiptir. Aynı dönemde mutantlara karşı düzenlenen oldukça sert bir protesto gösterisi onları daha da zor durumda bırakır. Bu protesto gösterisinin arkasındaki isimse mutantların hepsinin sicil kaydının yapılmasını isteyen bir askeri lider olan William Stryker’dır.

Stryker hakkında mutantlarla ilgili deneyler yaptığına dair söylentiler de vardır. Geçmişi üzerinde gizem perdesi bulunan Wolverine ile de ilişkisi olduğu muhtemeldir. Stryker’ın mutantları tamamını yok etmeyi planlamakta ve buna da X-MEN Malikanesi'nden başlamayı planlamaktadır. Bu sırada Magneto da tamamın plastik olarak hazırlanmış hapishanesinden kaçmayı başarır. Magneto ve Profesör Xavier beklenmedik bir şekilde birlik olarak Stryker’ı durdurmak için birlikte hareket etmeye karar verirler. Wolverine da geçmişini araştırmak için kuzeye doğru hareket eder.

Yorumlar

Yorum Yaz
Yine geniş oyuncu kadrosu ve 110 milyon dolar bütçeli prodüksiyonu ile X-Men serisinin en ses getireni. Fox film yapım şirketi ve M.United futbol kulübünün sahibi R. Murdoch'ın etkisiylemidir bilemediğim filmin adının X- Men United oluşu. Filme yeni karakterler dahil olmuş. William Stryker(Brian Cox), Pyro, Nightcrawler ve The Scorpian King serisinden Hawai'li güzel Kelly Hu'nun canlandırdığı Deathstrike. Senaryo ekibi iyi iş çıkarmış. Fakat X-Men filmlerine hiç kanım kaynamıyor. Batman yada Spiderman tarzı filmler daha hoş bence. Filme gelince Wolwerine kim olduğunu öğrenebilmek için yollara düşüyor. Askeri yetkili William Stryker mutantlara karşı gizli bir operasyonun başında. Magneto ve Xavier buna karşı güçlerini birleştiriyorlar. Aksiyon sahnelerinin bol olduğu bir yapım.
0 Oy
Bu Kadar İyi Oyuncuların Oynadığı Bir Filmin Kötü Olma İhtimali Var Mı ? Bence Yok Harika Bir Film.
0 Oy
Filmin yönetmeni Bryan Singer.  Gelecek bir zamanda özel bir genle doğan ve kendilerine mutant adı verilen özel insanların hikayelerinin anlatıldığı bu film 3′lemesinde tüm mutantların ayrı yetenekleri vardır. İyi mutantlarla yani x-men adı verilen mutant grubuyla kötü mutantlar arasında bir savaş başlar. Filmin 3 serisi de birbirinden güzel. Daha sonrasında mutantlardan biri olan Wolverine için ayrı bir film çekildi. Aslında böyle bir filme hiç gerek yoktu. Çünkü bu X-men sevenleri büyük bir hayalkırıklığına uğrattı. Bu filmi X-men serilerinden ayrı tutuyor ve bu 3′lemeyi izlemesinizi tavsiye ediyoruz.
0 Oy
Seri filmlerde hep aynı sorun vardır. Devam filmi olduğundan ve öncesi sağlam bir gişe elde ettiğinden (zaten sağlam gişe elde etmeyen çok az film devam ettirildi) "ne yapsak izlenir" diyerek yola çıkılıyor ve genelde ortaya facia çıkıyor. Mesela Korsanlar, Polis Akademisi, Örümcek Adam, Schumaer'in Batman filmleri, Matrix'in 2.'sinden çok 3.'sü, Nolan 2.Batman'i, Alien'ın 3.'sü, Küp'ün tüm devamları, Indiana 4 vs vs vs. Bu filmlerin hepsi belki "ne yapsak izlenir" mantığıyla çekilmedi ama hayal kırıklığı yaşattı. Bunu yaşatmayanlarsa ilk filmin veya ikincisinin gölgesinde kaldı, onları aşamadı.

X 2'yse ilkinden daha iyi kanımca. Ama Baba'dan sonra Baba 2'nin çekilmesi gibi bir durum abartı olur. O kadar da değil. Yani Baba 2'nin Baba'yı aşması gibi aşmasa da kaliteli bir devam olarak sinema tarihine girdi. Aksiyonu da oldukça doyurucu. Zaten bu türden gişe canavarları, stüdyo filmlerinde aksiyon pek sorun olmuyor. X-Men sevdiğim serilerden oldu.
0 Oy
8/10

İşte hayranı olduğum seri: X-Men

Serinin ve Marvel'in tartışmasız en iyi filmi. Muhteşem bir kurgu, muhteşem efektler ve unutulmaz bir final.
+ 1 Oy
Bu devam filmiyle X-Man'lerin ömrü biraz daha uzatılmak istenmiş gibi. Ama olsun hepsini zamanla tanıyacağız.
+ 1 Oy
ilk film rogue üstüneydi buysa nightcrawler üstüne kurulmuş bir film pyro da bu filmedki önemli karakterlerden insanlara duyduğu nefrette haksız diyemeyiz. bu da onu magnetoyla müttefikliğe sürüklüyor sonunda.cyclops ilkine göre daha geniş bir rolde.wolverine her zamanki gibi x men in en önemli karekterlerinden biri zaten.
-1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum