? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1993
Süre
142dk

Oyuncular

Johnny Depp Johnny Depp
Axel Blackmar
Faye Dunaway
Elaine Stalker
Lili Taylor
Grace Stalker
Jerry Lewis
Leo Sweetie
Vincent Gallo
Paul Leger
Paulina Porizkova
Millie
Michael J. Pollard
Fabian
Candyce Mason
Blanche
Alexia Rane
Angie
Polly Noonan
Betty
Yönetmen
Emir Kusturica
Senarist
David Atkins
Emir Kusturica
Müzik
Goran Bregoviç
Yapımcı
Yves Marmion
Claudie Ossard
Görüntü Yönetmeni
Vilko Filac
Arizona Dream

Arizona Rüyası

Arizona Dream

7.9/10 IMDB Puanı: 7.2
Ailesinden geriye yalnız amcası kalmış olan Axel, New York'da çok sevdiği bir işle uğraşmaktadır: Balıkları saymak... Günün birinde, bir zamanlar çok yakın oldukları Paul, New York'a gelerek amcasının evleneceği haberini verir. Düğüne gelemeyecğini belirten Axel, Paul ile yaşadıkları bol alkollü çılgın gecenin ardından gözünü Arizona'da açar. Kısa bir süre sonra oraya yerleşmeye karar veren ve amcasının oto galerisinde çalışmaya başlayan Axel, Elaine ve Grace isimli tuhaf anne-kızla tanışır. Elaine'e aşık olan Axel kısa bir süre sonra iki kadın arasındaki fırtınaların arasında kalacaktır.

Yorumlar

Yorum Yaz
Emir Kusturica Balkanlar'da iyice ünlendikten sonra Hollywood'a transfer oldu ve Johnny Depp'le Arizona Rüyası'nı kotardı. İlk İngilizce filmiydi. Film, vizyona girdi ve gişede battı. Tabi gişede filmi batan çoğu Amerikalı olmayan yönetmen gibi Hollywood'tan ayrıldı ve bir daha da burada film çekmedi.  

Filme gelirsem. Hayat üzerine bir sürü film izledim ve bazıları çok etkiledi. Bu film bittikten sonra sanki hiçbir şey izlememiş gibiydim. Johnny'e rağmen kötü bir film. Johnny'nin büyük bir performansı yok burada ama fena değildi. Kötü dersek çarpılırız. Karakter, onu zorlamayacak düzeyde. Filmi sevmedim.
0 Oy
Johnny'nin en iyi filmlerinden...
İzleyin... :)
+ 1 Oy
kesinlikle Johnny Depp'in en güzel filmlerinden birisi.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum