? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1997

Oyuncular

Michael Douglas Michael Douglas
Nicholas Van Orton
Sean Penn Sean Penn
Conrad Van Orton
Deborah Kara Unger
Christine
James Rebhorn
Jim Feingold
Peter Donat
Samuel Sutherland
Carroll Baker
Ilsa
Anna Katarina
Elizabeth
Armin Mueller-Stahl
Anson Baer
Elizabeth Dennehy
Maria
Yönetmen
Yıldız David Fincher
Senarist
John Brancato
Michael Ferris
Müzik
Howard Shore
Yapımcı
Cean Chaffin
Görüntü Yönetmeni
Harris Savides
The Game

Oyun

The Game

9.2/10 IMDB Puanı: 7.7
Bu oyunda kurallar yok. Nicholas Van Orton bütün yatırımlarının ve ilişkilerinin kontrolünü elinde tutmaya alışık, kurnaz ve başarılı bir işadamıdır. Ancak düzenli yaşamı, kardeşinin ona verdiği beklenmedik doğum günü hediyesi ile köklü değişikliklere uğrayacaktır. Nicholas, oyuna başlarken ortada çok büyük bir ödül olduğunu farketmekle beraber, oyunun kuralları ve amacı hakkında hiçbir bilgisi yoktur. Nicholas, kendi evinde esrarengiz kişiler tarafından gözlendiğini farkeder. Bu kişilerin amacı, onu ortadan kaldırmaktır. Oyun olarak başlayan ancak bir süre sonra ciddileşen bu olaylar zinciri, onun hayatını bir ölüm-kalım savaşına dönüştürecektir.

Yorumlar

Yorum Yaz
Oyun bitmek bilmedi her seferinde daha çok şaşırttı :)
+ 2 Oy
Oyun dediğin böyle olur dedirtircesine çekilmiş bir film kesinlikle izlemelisiniz sonu da tam hadi be diyecekken daha bir şiddetle hadi be dedirtiyor :)
+ 2 Oy
olağan şüpheliler,prestij,seven, game ,testere 1,maymunlar cehennemi 1,dövüş klubü
işte sinema budur...zekaaa,akıl oyunları,şapşal topluma okkalı bir tokat,ters köşe...
+ 4 Oy
unutulmazlarım arasına girdi şahaneydi :)
+ 2 Oy
Yok Öyle Birşey tüylerim diken diken olmuştu.Bir sonra olacağı kesinlikle tahmin edemezsiniz
+ 4 Oy
tv de yarım yamalak izlemiş olduğum bu filmi dün blu-ray'de baştan sonra izledim. gerçekten harika bir film. sadece piyano tınılarından oluşan müziğiyle ve son derece dingin ve ağır başlı haliyle gerçek bir gerilim filmi.

sonunu bilmeme rağmen yinede "acaba!" dedirtmeyi başartıyor. david fincher'in alışık olduğumuz o stilize kamerasını ve kusursuz yönetimine burda da şahit oluyourz.

gerçekten dört dörtlük.
+ 3 Oy
Nedendir bilinmez Fincher dendi mi hep "Se7en, Fight Club" filmleri akla gelir durur. Fakat The Game'den pek bahsedilmez. Maalesef o 2 başyapıtın gölgesinde kalmış muazzam bir film. Fincher'ın gerilim türünde de maharetli olduğunu kanıtlayan bir eser. Oyunculuklar da şahane olunca defalarca izlenilesi bir iş ortaya çıkıyor. Filmin - senaristin - yönetmenin temel cümlesi de epey anlamlıydı. Belirtirsem sürpriz bozulur, spoilera da girmek istemiyorum.

Michael Douglas gerçekten harikaydı.Şimdi kanserle uğraşıyor. Umarım atlatır ve babası Kirk Douglas gibi uzun yıllar yaşar.
Umarım Fincher'ın son filmi Ejderha D. Kız bunun ayarında bir film olur.
+ 3 Oy
Bu filmi ilk tvden seyretmiştim, o zaman tv de izlediğim filmler arasında beni bu kadar bağlayan, meraklandıran ve akıcılığına hayran bırakan bir film var mıydı hatırlayamıyorum fakat film sonu kestirilemez filmlerin içinde krallık koltuğu için yarışanlardandır benim nazarımda. Geri kalan özelliklerine değinmeye gerek bile görmüyorum zaten harikalar, izlenmesi gereken çok şahane yapımlardan bir tanesi daha.
+ 3 Oy
Michael Douglasın oynadıgı en iyi film  bence
gercekten senaryosu kurgusu akıcılıgı izleyicide uyandırdıgı merak hepsi de super son olarak dusundugumuzde sinema tarihindeki en guzel bitişlerden biri
+ 4 Oy
bana sinemayı sevdiren önemli filmlerden biridir.harika senaryosu,ters köşeye yatırtan sonuyla david fincher' dan yine boş bir film çıkmıyor.izlediğinize pişman olmayacağınız bir film.
+ 2 Oy
mükemmel bir film mükemmel bir final. böle süpriz filmlere bayılırım. hala izlemediyseniz mutlaka izleyin.
+ 3 Oy
hayatımda izlediğim en iyi 5 filmden biri
+ 5 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum