? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1982
Gösterim Tarihi
Mayıs 2002
Süre
120dk

Oyuncular

Henry Thomas
Elliott
Dee Wallace-Stone
Mary
Robert MacNaughton
Michael
Drew Barrymore Drew Barrymore
Gertie
Peter Coyote
Keys
Yönetmen
Yıldız Steven Spielberg
Senarist
Melissa Mathison
Müzik
John Williams
Yapımcı
Kathleen Kennedy
Yıldız Steven Spielberg
Görüntü Yönetmeni
Allan Daviau
E.T. The Extra Terrestrial

E.T.

E.T. The Extra Terrestrial

8.7/10 IMDB Puanı: 7.9
Bir grup uzaylı dünyayı ziyaret eder ve aralarından birini bu yabancı gezegende unuturlar. Bu uzaylı yaratık 10 yaşında bir çocuk olan Elliot tarafından bulunur. Kısa bir süre sonra aralarında iletişim kurmaya başladıklarında ikisi arasında farklı bir arkadaşlık doğar. E.T. dünyadaki yaşam hakkında bilgi edinirken Elliot da arkadaşlığın gerçek anlamını öğrenmeye başlar.

E.T. belirli bir zaman sonra evine dönmek ister, ama bunun için Elliot'un yardımı gereklidir. Elliot, E.T.'ye yardım etmek istemekte, ama yardım ederse arkadaşını kaybedeceği düşüncesi de onu üzmektedir.
E.T. ve Elliot, E.T.'nin eve dönmesi için çalışmalara başlarlar, ancak E.T.'nin farkına varan devlet görevlilerinin E.T.'yi evine yollamak gibi bir niyetleri yoktur.

Yorumlar

Yorum Yaz
Drew Barrymore her ne kadar başrol olmasa da o inanılmaz şirin tavırlarıyla size mutluluk hazzı yaşatabilecek bir şirinlikte..

Harika özgün bir hikayesi var. Uzaylılara çocukların penceresinden bakmak gibi bir klişeyi hayatımıza soktu Spielberg. Kötü anlamda değil asla, E.T. her anlamda ileri derecede öncü bir film.

Kısacası tarihin en muhteşem filmlerinden birisi..

10/10
+ 1 Oy
çocukluğumun en özel filmlerinden.ilk kaç yaşında izlediğimi hatırlamıyorum ama izledikten sonra çok etkilenmiş olmalıyım ki;E.T gibi bir arkadaşımın olmasını beklerdim hep:)
0 Oy
Drew Barrymore, minicik bir çocuk burada:=))

Steven Spielberg'ün en büyük keşiflerinden.. biri elbette bu uyarlamayı yaptığı kitap, diğeri  ise Drew Barrymore.

+ 1 Oy
küçükken sık sık izlediğim filmlerden. uzaylıların dost olarakta görülebileceğini çok güzel bir şekilde gösteriyor. spielberg yine güzel bir film çıkarmıştı.
0 Oy
Bir dünya dışı canlıyla çocuğun dostluğunu sevgisini işleyen filmi ancak Spielberg işleyebilirdi.Konu olarak tam bir devrim bu film.Uzaylı dost;Nasa ve ordu görevlileri düşman.Bu bile bu filmi özel kılmaya yeterli.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum