? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2008
Gösterim Tarihi
17 Ekim 2008
Süre
105dk

Oyuncular

Jason Statham Jason Statham
Tyrese Gibson
Machine-Gun Joe
Ian McShane
Joan Allen
Robin Shou
14K
Jacob Vargas
Robert LaSardo
Grimm
Janaya Stephens
Suzy
Max Ryan
Slovo Pachenko
Natalie Martinez
Case
Yönetmen
Paul W.S. Anderson
Senarist
Paul W.S. Anderson
J.F. Lawton
Yapımcı
Paul W.S. Anderson
Görüntü Yönetmeni
Scott Kevan
Death Race

Ölüm Yarışı

Death Race

7.6/10 IMDB Puanı: 6.5
Azılı suçlularla tıkabasa dolu bir hapishanenin yöneticileri, cezaevindeki mahkumları birbirleriyle dövüşmeye zorlayarak, bol miktarda para kazanabilecekleri, tüyler ürpertici bir çeşit gladyatör oyunu düzenlemeye karar verirler. Üç şampiyonluk kazanmış otomobil yarışçısı Jensen Ames, vahşi koşulların hüküm sürdüğü bu dünyada hayatta kalmayı başarma konusunda bir uzman olup çıkmıştır. Eski bir dolandırıcı olan Ames, tam hayatını düzene koyduğunu düşündüğü bir anda işlemediği bir cinayet yüzünden hapse atılmıştır.

Öldürülmesi imkansız olarak kabul edilen mistik sürücü Frankenstein maskesini giymek zorunda bırakılan Ames'ın önüne, cezaevinin despot yöneticisi tarafından iki seçenek konulur: Gladyatör oyununa katılırsa özgürlüğüne kavuşabilecek, katılmazsa hücreye kapatılıp orada çürümeye terk edilecektir.

Yorumlar

Yorum Yaz
hatrick yapıyorum yine filmin konusu biraz undisputed'e benziyo.dövüşten bahsetmiyorum.neyse izleyen anlar.
0 Oy
bu arada film müzikleri çok iyiydi.
0 Oy
bu jason reyizin daha fazla hapse girmesi gerekiyo :) tıpkı edward norton gibi.adamlar yakışıyo be.
0 Oy
AKSİYON TAVAN YAPMAMIŞ, TAVANI DA AŞMIŞ!=== Filmde, en azılı suçluların bulunduğu hapishanede, hayatta kalma mücadelesi işlenmiştir. Bu azılı suçluların serbest kalmaları için-bir nevi hayatta kalmaları- birbirlerini öldürmeleri gerekmektedir. Bilgisayar oyunu gibi üç tane etap vardır. Etapların ardından hayatta kalan ve istenilen öldürme sayısına ulaşan serbest kalacaktır. Tabi bu ölümler sıradan olmayacaktır.=== Açıkçası filmden pek fazla mesaj alamadım. Çünkü film bunu amaçlamıyor. Size, aksiyonun HAT SAFHADA olduğu bir şeyi amaçlıyor. Sadece AKSİYON için yapılmış bir film.Deyim yerindeyse görsel bir şölen... Ama kendimce şu anlamı da çıkardım filmden: artık insan canının bir öneminin olmadığı, insan canının REYTİNG uğruna hiçe sayıldığı gibi kavramları düşündüm. Filmde bu kavramlar yaşansa da film, yorgan altından bu kavramların şekil değiştirmiş anlamlarını eleştirmiş. Tabi bu benim fikrim.=== Oyunculardan en hoşuma gideni, Tyrese Gibson (Machine Gun Joe)dir. Jestleri, mimikleri, konuşması çok hoşuma gitti. Kendisine hayran bıraktı. "HEY IGOR" demesi en favori repliğimdir. Bazı sahnelerinde kullandığpı kelimelere gülmekten öldüm. "İşte benim adamım !" dedim:) Natalia Martinez' in dayanılmaz cazibesini de es geçemem.=== Hayatımda izlediğim en iyi aksiyon filmi. Başından sonuna kadar ağzımı açık bıraktı. Diğer aksiyon filmlerinde aşk gibi kavramlar işlenmiştir; ama bu filmde başından sonuna kadar aksiyon var. Arabaların harika modifiyesi(özellikle Mustang), silahlar, dev kamyon hayran kaldığım diğer öğeler...=== Beğenmediğim hiç bir sahne yok. Her sahnesini beğendim. Ama özellikle final sahnesi ters köşeye yatırdığı için bir adım öne çıkıyor. Bu sahnedeki kurgu, şaşırtma ve araya flashbackin girmesi filme olumlu katkı sağlamış.

=== Tavsiyem filmi orijinal dilinde izleyin. Kan sahneleri olduğu için aileyle izlemeyin.

=== Gözlerimi bir dakika bile kırpmaya müsaade etmediği için ve hayatımda izlediğim en iyi aksiyon filmi olduğu için;

kriterim: 100/86
+ 2 Oy
Yarış filmi dediğin böyle olur işte. Şimdi 2si çıktı gülmekten öldüm. Resmen ilk filmini yapmışlar. Filmde bahsedilen Frankenstein'ın öyküsü. Onuda yarım bıraktılar. Ölümünü içeren 3 çıkıcak :D Seri sapıtmış durumda.. Sanmıyorum hiçbirisi bunun yerini alamaz.
0 Oy
Tek çekici yanı aksiyon sahneleri. Ama bunu ve daha fazlasını başaran bir sürü film mevcut piyasada. Bu onların arasından sıyrılamıyor maalesef ve izlendikten sonra unutuluyor. Akılda bir kaç aksiyon sahnesi kalıyor. Paul Anderson'dan daha iyisini beklerdim, yazık olmuş parasına.

Kime tavsiye edilir? Fast and Furious serisi manyaklarına, Underground oyununu sabaha kadar oynayanlara, araba manyaklarına... Gerçi onlar da pek beğenmeyeceklerdir herhalde. Çünkü araba modifiye sahneleri pek önemli bir yerde değil, arabalar da öyle.

Olmamış, oldurulamamış.

4/10
-2 Oy
6/10 Vasat bir film.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum