? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2008
Gösterim Tarihi
12 Haziran 2009
Süre
111dk

Oyuncular

Charlize Theron Charlize Theron
Sylvia
Kim Basinger Kim Basinger
Gina
Jennifer Lawrence
Mariana
José María Yazpik
Carlos
Joaquim de Almeida
Nick
Tessa Ia
Maria
Diego J. Torres
Cristobal
J.D. Pardo
Genç Santiago
Danny Pino
Santiago
Brett Cullen
Robert
Yönetmen
Guillermo Arriaga
Senarist
Guillermo Arriaga
Müzik
Omar Rodriguez-Lopez
Hans Zimmer
Yapımcı
Laurie MacDonald
Görüntü Yönetmeni
Robert Elswit
John Toll
The Burning Plain

Aşk Ateşi

The Burning Plain

7.0/10 IMDB Puanı: 6.7
Uçlarda yaşayan bir kadının, hayatının belirleyici anına duygusal düzlemde yaptığı geri dönüş yolculuğunun romantik ve gizemli öyküsü...

Sylvia, profesyonel tavrının ve havalı görüntüsünün altında cinsellik yüklü fırtınalar kopmakta olan güzel bir restoran işletmecisidir. Meksiko'dan gelen bir yabancı gizemli geçmişiyle onun karşısına çıktığı zaman Sylvia, kendini zamanın ve uzayın içinde bir yolculukta bulacaktır. Bu yolculuk onun kendine hiç benzemeyen kişilerle arasında kopmaz bir bağ kurulmasını sağlayacaktır. Bu kişilerin tek ortak noktası her birinin kendi aşk hayatıyla mücadele etmekte olmasıdır. Mexico'da yaşayan annesini kaybetmiş bir genç kız Maria, babası ve en yakın arkadaşıyla mutlu mesut yaşamaktadır, ta ki trajik bir kaza her şeyi değiştirene kadar. New Mexico'nun sınır kasabası Las Cruces'te yaşayan iki ergen Mariana ve Santiago ailelerin ölümün ardından yaşadıkları kriz döneminde aşkı bulacaklardır. Terkedilmiş bir karavanda yaşayan bir ev kadını olan Gina tutkulu bir aşk yaşamaya başlayacak, bu ilişki Sylvia ve diğerlerini yasak aşkın patlayıcı gücünün etkisi altında gerçekleşecek bir çarpışmaya sürükleyecektir.

Yorumlar

Yorum Yaz
Yarım saatlik konudan 110 dakikalık film pes artık , sıkıl sıkıl nereye kadar . Jennifer Lawrence eğer kendini bozmazsa iyi yerlere gelir , filmde tek düzgün olan şeydi .
0 Oy
mükemmel bir başyapıt.
0 Oy
Arriaga abimin yönetmenliğide harikaymış
0 Oy
Charlize Theron'un filmde olması yetiyor zaten. Böyle usta bir bayanın izlenmesi gerekir. Güzel bir film olduğuna inanıyorum.
+ 1 Oy
Zorlama bir film olmuş. Arriaga gelecekte iyi bir yönetmen olabilir, ama şu anda iddialı film çekmesi için en azından bir fırın daha ekmek yemesi lazım..
0 Oy
Film hakkında yorum yapmadan önce senaristi ve yönetmeni Guillermo Arriaga hakkında biraz gıdıklayıcı bilgi vermek istiyorum. Guillermo Arriaga aralarında Amores perros, Babel ve 21 Gram gibi filmlerin senaristliğini yapmıştır. http://www.imdb.com/name/nm0037247/ Diğer filmlerinde olduğu gibi kafaları karıştırmayan, düzenli ve bir o kadar zor bir kurguyu basit bir dille filme aktarmıştır. Müthiş flashbacklerle (eskiye dönüş) filmi ipek gibi dokumuştur. Charlize Theron hayranları filmi mutlaka izlemelidir. Sarışın Hollywood güzeli, bir çok sahnede çok cüretkar bir oyunculuk vermiştir. Filmin müziği çoğu sahnede diyalogların üstüne çıkıp konuşmaları bastırmış ama rahatsız etmemiş. Aşk; kaza, aile hukuku, intikam, sınır tanımıyor. Ama getirdiklerine ve götürdüklerine de hazır olmasını söylüyor, aşk. Aşk, zaman içinde yanan ve zamanı çarpıştıran bir olgu gibi görünüyor. Aşk bu filmde alev alıyor. İyi Seyirler
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum