? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2008
Gösterim Tarihi
15 Şubat 2008
Süre
85dk

Oyuncular

Mike Vogel
Rob
Lizzy Caplan
Marlena
Michael Stahl-David
Jason
T.J. Miller
Hud
Jessica Lucas
Lily
Odette Yustman
Beth
Yönetmen
Matt Reeves
Senarist
Drew Goddard
Yapımcı
J. J. Abrams
Bryan Burk
Görüntü Yönetmeni
Michael Bonvillain
Cloverfield

Canavar

Cloverfield

6.0/10 IMDB Puanı: 7.3
New York'taki bir barda kulakları sağır eden bir gürültü duyulur, bardaki kargaşa sırasında davetliler merdivenden aşağıya kaçmaya çalışırken New York caddelerini alev alev yanan yıkıntı ve enkazlar kaplar. Ardından Manhattan tarafında şiddetli bir patlama olur, Özgürlük Heykelinin kafası tıpkı dev bir top güllesi gibi caddeye çarpar. New York’a düzenlenen bir canavar saldırısına tanıklık eden insanların öyküsü.

Yorumlar

Yorum Yaz
Oyle Tv kanallarını karıştırırken bu neymiş diye bakarken baktım film bitiverdi. Her filme olduğunun aksine izleyici de bu sefer karakterler kadar herşeden habersiz.Ben kötü bi film olduğunu düşünmüyorum hatta Chronicle den iyi olduğunu bile söyleyebilirim.
0 Oy
Film Çok Güzeldi Diyemiceğim Ama Asla Çok Kötüde Demem Yani Boş Vaktin Varsa İzleyebilceğin Bir Film. Oyunculuk İdere Eder Senaryo Fena Değil Ses Efektleri Güzel İzlenmeye Değer Bir Film Denebilir. !
+ 1 Oy
Eleştrilecek bazı noktalar vardı.Canavar gözükmeyen bir canavar filmi olması en önemlisi.Son dönemde bu tarz filmlerde yaratığı göstermemek moda oldu(Troll Avı vs...).Birçok şey muallakta kaldı.Muhtemelen ikinci film düşünülerek canavar hakkında hiçbir bilgi verilmemiş.Genelde bu tarz filmlerin ikincisi berbat olur(Predator,Küp serisi gibi).Bu filmin de devamı gelmesi halinde benzer akıbeti yaşaması muhtemel.

Genel olarak filmin izlenmeye değer tarafları vardı.Super 8'den daha çok beğendiğimi söyleyebilirim.Sonu da klişe gelmedi.Eksilerinden ve artılarından bahsettik.Kötü film olduğunu veya zaman kaybı olduğunu düşünmüyorum.Efektler ve yönetmenlik yönünden hoştu.Daha kötülerini gördüğüm için beğendim.
0 Oy
yeniliğe açık değilsiniz. sonrada hollywood'u kendini tekrarlamakla suçlarsınız:)
+ 2 Oy
Bu Filmi İzlediğimde Zaman Kaybı Olduğunu Anladım.Amatör Kamerayla Çekilmiş Bir Filmi Anlamanız Neredeyse Mümkün Değil!Bir Günde Tüm Amerika Nasıl Yerlebir Olabilir Ki?Bana Göre Zaman Kaybı.Not Vermek Bana Düşmez Ama: Not: 4.3/10
-3 Oy
bu yorumumu sadece editör zeynep özen'in okumasını istiyorum. .canavar gözükmeyen canavar filmi dedin.bence yönetmen canavarı fazla göstermeyerek yapabişleceği en iyi şeyi yapmış. .sadece amatör kamerayla çekilmiş dedin.çok uygulanmamış bir yöntem bence etkileyici. .canavarın nerden çıktığı belli değil ne oldu belli değil dedin.yapım şirketi belkide şimdiden ikinci filmin üzerinde uğraşıyor.sorulara cvp verecek ikinci film demek istedim. .son olarak filmi bende çok beğenmedim ama eleştirdiğiniz yönler bence yanlış.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

13
Eki.2010

Son 10 Yılın En İyi Film Posterleri

Grafik tasarımın sanatsal gücüne işaret eden film afişleri bakın neler?

26
Tem.2010

Cloverfield 2 Plan Aşamasında

Matt Reeves, Cloverfield fanlarının hoşuna gidecek yeni bir açıklamada bulundu. Abrams ile birlikte Cloverfield 2 için niyetli olduklarını, ancak projenin plan aşamasında olduğunu söyledi.

16
Kas.2009

En Sevdiğiniz Felaket Filmi Hangisi?

2012'nin vizyona girmesi ile dikkatler geçmişin başarılı felaket filmleri üzerine toplandı. Sizin en sevdiğiniz felaket filmi hangisi?

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum