? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2008
Gösterim Tarihi
19 Aralık 2008
Süre
128dk

Oyuncular

Leonardo DiCaprio Leonardo DiCaprio
Roger Ferris
Russell Crowe Russell Crowe
Ed Hoffman
Mark Strong
Hani
Carice van Houten
Gretchen Ferris
Oscar Isaac
Bassam
Vince Colosimo
Skip
Michael Gaston
Holiday
Ali Suliman
Omar Sadiki
Ben Youcef
Omar Berdouni
Yönetmen
Yıldız Ridley Scott
Senarist
William Monahan
Roman
David Ignatius
Müzik
Marc Streitenfeld
Yapımcı
Donald De Line
Görüntü Yönetmeni
Alexander Witt
Body of Lies

Yalanlar Üstüne

Body of Lies

6.5/10 IMDB Puanı: 7.1
O, ABD istihbaratının yeryüzündeki en iyi adamı, yakınındaki kimsenin hayatta kalamadığı, tehlikeli bölgelerde görev yapan bir ajandır. Roger Ferris son gizli görevinde ifşa olan sahte kimliğinden başka kimliği olmayan, hayatını güvenli telefon hattının diğer ucundaki duygudan yoksun sese emanet etmiş biridir.

CIA'nin kıdemli elemanı Ed Hoffman lüks bir semtteki evinin oturma odasındaki dizüstü bilgisayarından, başının üzerinden geçen mermilerden korunmak için siper aldığı sırada dahi Ferris'in hareketlerini dikte ederek savaş yönetmektedir. Ortaya yeni çıkmış bir terörist lider, dünyanın en iyi istihbarat örgütlerini atlatarak dünya çapında bir bombalama kampanyası başlatmıştır. Onu kandırabilmek için, Ferris'in yeraltı finans örgütleri ve umutsuz şehitler arasına sızması, bunu yaparken de Ürdün Özel Operasyonlar Birliği'yle eğreti bir işbirliğine girmesi gerekecektir.

Yorumlar

Yorum Yaz
Herkesın beyenecegi turden bır fılm degıl bıraz ağır işliyor.Ama anlattıgı seylerden acısından baktıgımızda gayet guzel,daha cok aksıyon koyup kendını daha fazla ızlettırebılrdı de lakın kendını ızlettırmek ıcın degıl bır seyler anletmak ıcn yapılmış bır fılm

+ 1 Oy
gayet zevkli bi filmdi izlerken hiç sıkıladım filmi izlerken yok propaganda yapıyo gerçekleri yansıtmıyo gözüyle izlmemek lazım sonuçta bi kurgusu var kendine göre de bi anlatış tarzı var diğer filmlerde olduğu gibi, kendi içinde tutarlı olması önemli olan
-1 Oy
Sir Ridley Scott'ın Ortadoğu merakının nedenini çok merak ediyorum. Ortadoğuyu merkez alan birden çok filmi var. Bir noktadan sonra sıkıyor ama. Ortada çok konuşan vıdıvıdı yapan ama hiçbirşey söylemeyen bir film var. Yalanlar Üstüne terör saldırılarının iyi kotarılmış olması dışında hiçbir artı özelliği olmayan, Scott'ın kariyerinin en vasat yapımlarından biri. Hele ki türe merakı olmayanlar ciddi anlamda sıkılabilir. (5/10).
-1 Oy
scott baba'nın izlemediğim tek filmi.
neyse ki elimin altında muhteşem bir kopya mevcut :=))
-3 Oy
Kötü, başarısız bir filmdi. Yönetmenin düşüşünü artıran bir filmdi. Acil bir u dönüşüne ihtiyacı var Scott'ın.
Crowe'u her filmiyle harcıyor(American Gangster'de de iyi değildi, İyi Bir Yıl'da da). Sırada da DiCaprio mu var acaba?
-5 Oy
günümüz dünyasını anlatan bi film.tavsiye ederim.
+ 2 Oy
Ortadoğu'da işlerin Amerika açısından nasıl ilerlediğini çok açık ve gerçekçi bir şekilde anlatan, süper soundtracklere sahip güzel film.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum