? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2007
Gösterim Tarihi
14 Aralık 2007
Süre
140dk

Oyuncular

Şener Şen Şener Şen
Ali Osman
Kenan İmirzalıoğlu Kenan İmirzalıoğlu
Devran
İsmail Hacıoğlu İsmail Hacıoğlu
Murat
Rasim Öztekin
Sürmeli
Aslı Tandoğan
Karaca
Yönetmen
Ömer Vargı
Senarist
Yavuz Turgul
Müzik
Benjamin Walken Beladi
Kabadayı

Kabadayı

8.1/10 IMDB Puanı: 7.8

Meşhur Kabadayılardan Ali Osman eski günlerine veda etmiştir. Beklenmedik bir anda yıllardır görmediği ve aşık olduğu kadının izini bulur ve bir oğlu olduğu haberiyle sarsılır. Oğlu Murat, sevgilisi Karaca ile bir barda çalışmaktadırlar. Karaca'ya yıllardır aşık olan mafya üyesi Devran ise kızı geri alabilmek için herşeyi göze almıştır. Ali Osman'ın artık tek amacı oğlu Murat ve sevgilisi Karaca'yı canı pahasına korumaktır. Devran için hayattaki tek amaç Karaca'dır ve yoluna çıkan her şeyi ve herkesi yok etmeye hazırdır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz
yavuz turgulun hayal gücü gitgide zayıflıyor sanırım,eşkiyadan başlamak üzere yaptığı tüm filmlerin amerikan sinemasından esinlendiğini söyleyebilirim.ama yinede izlettiriyor.zaten bu devirde orjinal bir senaryo yazılsa,şaşardım.amerikalılar bile eski filmleri tekrar çekiyorlar,bol efektle milleti oyalıyorlar,japon korku filmleini falan amerikanlaştırıyorlar. vs vs.
+ 1 Oy
türk mafya filmi izlemek isterseniz
tercih yapacağınız 2 3 filmden bi tanesi.
+ 1 Oy
1 den fazla izlediğim halde bıkmadığım  türk filmlerinden biri. usta oyuncu şener şen görkemli bir son yapıyor.Aslı tandoğan'ın bilmediğimiz bir yönü ortaya çıkıyor ve göz dolduruyor.İzlemekten keyif alacağınız bir film.
+ 1 Oy
gösterim öncesi çok iyi reklam kampanyaları düzenlemişlerdi kabadayı  için. filmin teasr'ları gayet etkileyici idi ve tanıtım afişleri falan. bu bakımdan iyi bir ön giriş mevcuttu.

ardından filmi izleyenlerin ortak kararı 'tam olarak beğenmedim' oldu. nedir o 'tam olarak'?

aslında film (evet senaryonun zayıflığı doğrudur.) gücünü büyük ölçüde oyuncuların performanslarına yaslayan ardındanda y.turgul ismine sığınan ve anlatmak istediklerininden gayrisine ne gönderme içeren ne de başka söz söyleyen bir film.

bence herşeyi ile yerli yerinde ve seyir keyfi yüksek olmamakla beraber gayet eli yüzü temiz türk sinemasının başarılı bir örneği.
0 Oy
Kaç kere izlesen de bıkamayacağın bir film. Özellikle Şener Şen ve Kenan İmirzalıoğlu'nun performansları mükemmel.
+ 2 Oy
Yavuz Turgul'un en kötü işi kesinlikle. En gözde performanslar Şener Şen ve Rasim Öztekin'e aitti. İmirzalıoğlu da iyiydi. Ruhi Sarı'yı es geçmemek gerek. Ömer Vargı'dan daha iyi bir yönetmenlik beklerdim ki onun pek suçu yok. Senaryo çok kötü.

Ben Turgul-Şen ortaklığının devam etmesini her daim isterim ama Şen'i de Turgul yapımları dışındaki yapımlarda görmeyi isterim. Ama sanırım iyi proje gelmiyor adamı. Bundan yakınmıştı bir ara.

Çok aceleye gelmiş gibi bir his yarattı bende film. Ayrıca çok hızlı ilerliyor. Finale doğru çok hızlı ilerleyen ve bu yüzden çoğu şeyi önemsemeden geçen bir öyküsü var. Finale bu hızla koşan hikayenin finalini beğenmedim. Klişe. Hele Ali Osman devreye girdikten sonra klişeler artmaya devam ediyor. Yeşilçam'dan fırlamış final resmen.

Nerden tutsan elinde kalıyor film. Sözü çok uzatmak istemiyorum. Film bildiğin kötü. Yılın en kötü filmiydi. Umarım Turgul bu filmden sonra akıllanmıştır da Av Mevsimi'nde olay örgüsünü daha çok önemser.
0 Oy
docte ignorantia , güzel bir şey yakalamışsın, kızı nasıl olsa hastaneden alırız dye orda bırakmaları. Yavuz abim umarım bir daha şu iki hataya düşmez 1-Eşkıya yı çağrıştıracak bir ortaklık (Turgul-Şen,Şen-Yücel = Turgul-Şen, Şen-İmirzalıoğlu) ile gişe amaçlı sanatsal amaçsız bir projede yer almak. 2-Ömer Vargı ile bir daha çalışmak.
0 Oy
Bir yere kadar... ayıptır arkadaşlar...

Hadi teksas tommiks olaylarını bir yere kadar sineye çektik, fakat şu senaryoyu bana kim açıklayacak?

Bir mafyacı reis sevdüğü kız için zalim zalim hareketler yapmakta, Allah yarattı demeden adam öldürmektedir (hatta canını hiçe sayarak Devran ruleti oynatacak raddede büyük bir aşktır bu). Aynı minvalde, sevdiği kız kendi sevdiği oğlancağızın hayatını kurtarmak üzre yengeçvari hareketlerle koruma kalkanı vazifesi görürken bu reisimizin mal adamlarından birinin kızı vurmasını müteakip, öfkeden deliye dönen reisimiz onu orada derhal katletmektedir. FAKAAAATT, daha sonra -herhalde bu bizim adam hafif embesil olduğu için kızı midesine ve böbreğine zarar vermeyecek şekilde kesin karın boşluğundan vurmuştur, bişeycik olmaz, biz sonra kızı hastaneden alırız diye hızlı bir akıl yürütme yaptığından olsa gerek- deli gibi sevdiği kızı barın köşeceğizinde kanlar içinde bırakmak suretiyle kıçını dönüp gider.

Dolayısıyla serinin üçüncü filminin adının GERİLLA olması muhtemeldir.
+ 3 Oy
Film güzel anektotların işlendiği bir dramatik öyküye sahne olmuş. Aslı Tandoğan(Karaca) ilk sinema filmi olması hasebiyle bazı sahnelerde acemice oynamış. Özellikle Murat'a açılan ateşte önüne geçme sahnesi çok komikkti. Yandan yengeç gibi geçmesi beni kırıp geçirdi. Şener Şen ve Kenan İmirzalıoğlu filmi sırtlamış. İkiside harika performans sergilemiş. Seyrdeilmesi hoş bir film olmuş.
0 Oy
en iyi türk filmlerinden biri oyunculuklar harika özellikle rasim öztekin
-2 Oy
Şener Şen ve Rasim Öztekin bu filmde adeta oyunculuklarıyla devleşmiş
+ 1 Oy
Eşkiya'nın devamı gibi. Pek yeni bir şeyler anlatmıyor film. Aslı Tandoğan için izlenebilir :)
0 Oy
kesinlikle gereksiz bir film
+ 1 Oy
Blackbeach sana katılıyorum. Eşkıya'dan sonra bu filme hiç gerek yoktu.
0 Oy
harika bir film
-8 Oy
gelmiş geçmiş en iyi türk yapımı filmlerden bir tanesi benim için...
-6 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

06
Eki.2009

Türk Sineması Macaristan'da

Macaristan'ın İstanbul'la birlikte 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen Pecs kentinde düzenlenen "CinePecs 5. Uluslararası İlk Filmler Festivali" bu yıl Türk sinemasının akınına uğruyor.

12
Haz.2007
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum