? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1975
Süre
124dk

Oyuncular

Roy Scheider
Police Chief Martin Brody
Robert Shaw
Quint
Richard Dreyfuss
Matt Hooper
Lorraine Gary
Ellen Brody
Murray Hamilton
Mayor Larry Vaughn
Carl Gottlieb
Ben Meadows
Jeffrey Kramer
Deputy Leonard 'Lenny' Hendricks
Susan Backlinie
Christine 'Chrissie' Watkins
Jonathan Filley
Tom Cassidy
Lee Fierro
Mrs. Kintner
Yönetmen
Yıldız Steven Spielberg
Senarist
Peter Benchley
Carl Gottlieb
Roman
Peter Benchley
Müzik
John Williams
Yapımcı
David Brown
Richard Zanuck
Görüntü Yönetmeni
Bill Butler
Kurgu
Verna Fields
Yapım Tasarım
Joe Alves
Sanat Yönetmeni
John M. Dywer
Jaws

Denizin Dişleri

Jaws

9.0/10 IMDB Puanı: 8.2
Küçük bir sahil kasabasının tek geçim kaynağı yaz ayları boyunca kasabaya tatil yapmaya gelen turistlerin bıraktığı paradır. Bu kasabanın belediye reisi kasaba sahilinde bir kızın köpekbalığı tarafından öldürülmesini örtbas etmeye çalışır ama küçük bir çocuk herkesin gözü önünde köpekbalığı tarafından öldürülünce balığı yakalayana ödül verileceği açıklanır ve büyük bir köpekbalığı yakalanınca da herkes rahat bir nefes alır. Şerifin yardıma çağırdığı uzman yakalanan köpekbalığının aradıkları balık olmadığını söylese de kimse ona inanmaz. Onun sözünü dinleyen şerif ile balığın peşin gitmeye karar verirler ve bir köpekbalığı avcısı ile yola çıkarlar.

Yorumlar

Yorum Yaz
Dönemin politik ortamını düşünürsek (Vietnam savaşı zamanı ki Quint'in anlattığı savaş gemisi hikayesiyle anlaşılabilir!) Amerikan halkının korkuyla yönetildiğini en güzel anlatan filmlerden biridir Spielberg bu filmle bir anda dünyada tanınan yönetmenlerden biri olmuştur, Roy Scheider'ın yarattığı süper şerif karakteri ve avcı Quint rolündeki Robert Shaw muazzam,okyanus araştırmacısı Richard Dreyfuss ise iyi bir performans göstermiştir en önemli karakter olan köpekbalığı ise nerdeyse filmin 3.çeyrerğinde tam olarak kendini gösterdi sırf bu sebeple bile film kült mertebesine rahatça yerleşir!....
0 Oy
bi çok kişinin denize girememesini sağladın steven.mutlumusun :)
+ 2 Oy
Steven Spielberg'e şöhret kapılarını açan film.Bir gerilim klasiği, kült mertebesine erişmiş bir yapıt.Bazıları bu filmi izledikten sonra denize girmekten korkmuştur muhtemelen.Usta yönetmenin ilk önemli filmi ve harika bir film.
+ 1 Oy
bugüne kadar birçok geyiğe meze olmuş olabilir ama film hala derin ısırık darbeleriyle etkisini sürdürmeye devam ediyor. karekter odaklı drama, yönetmenlerin ve eleştirmenlerin gönlünü çelerken, ince ayrıntılarla bezenmiş heyecan dolu numaraları da filmin bu raddede popüler olmasını sağlıyor.
+ 2 Oy
Spielberg'i Spielberg yapan film.Bu gerilim klasiğinin müthiş başarısı ile yönetmenin kariyeri başlamıştır.Ancak canavar köpekbalığı miti yaratıp bir katliamın yolunu açmıştı maalesef.
+ 2 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum