? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2000
Süre
120dk

Oyuncular

Denzel Washington Denzel Washington
Coach Herman Boone
Will Patton
Coach Bill Yoast
Wood Harris
Julius Campbell
Ryan Hurst
Gerry Bertier
Donald Faison
Petey Jones
Craig Kirkwood
Jerry 'Rev' Harris
Ethan Suplee
Louie Lastik
Yönetmen
Boaz Yakin
Senarist
Gregory Allen Howard
Müzik
Trevor Rabin
Yapımcı
Jerry Bruckheimer
Görüntü Yönetmeni
Phillippe Rousselot
Remember The Titans

Unutulmaz Titanlar

Remember The Titans

7.0/10 IMDB Puanı: 7.5
Virginia'da kolej futbolunun toplum içinde büyük bir önemi vardır. Futbol insanlar için neredeyse herşey, bir çeşit yaşam biçimi; her maç ise yılbaşından bile daha şaşalı bir şekilde kutlanan bir olaydır.

Remember The Titans, Alexandria, Virginia'daki bir lisenin siyab beyaz bölünmesi yaşayan futbol takımı The Titans'ın başına koç olarak getirilen ve onu başarıya ulaştıran Afro-Amerikalı Herman Boone'un gerçeğe dayalı öyküsünü anlatmakta. Boone takım içinde ve koçlar arasındaki etnik önyargıların üstesinden gelmiş ve oyuncularına saygı,azim ve güçlü kalmayı öğretmiştir. Yaptıklarıyla bu güneydeki kasaba halkının yaşamı üzerinde büyük izler bırakmıştır.

Yorumlar

Yorum Yaz
Siyahlar ile beyazları bir zamanlar aynı takımda oynatmak harbiden de çok zordu. Gerçekte Koç Herman bunun üstünden gelmiş. Filmde de bu koçun hikayesi anlatılıyor. Tabi siyahlar ile beyazlar arasındaki çatışmayı irdeleyen onlarca film çekildi ama benim aklıma Clint Eastwood'un Invictus'u geldi. O filmde de benzer bir durum sözkonusuydu. Mandela hapisten çıktıktan ve başkanlığı kazandıktan sonra herkes siyahları kayıracağını düşünüyordu. Ama Mandela bunun bir işe yaramayacağını bildiğinden ekibini hem siyahlardan, hem beyazlardan oluşturdu. Koca koca adamlar, yaşları 30-40 arasında değişen adamlar sırf renkleri farklı olduğundan birbirleriyle dalaşıp duruyorlardı. Tabi en sonunda birbirlerini benimsiyorlardı ve fark ortadan kalkıyordu. Bu filmde de aynı durum sözkonusu.

Beyazlar ile siyahlar arasındaki "çekememezlik" ortadan kalkmak üzere olduğu bir zamanda sarışın, uzun saçlı birisi takıma katılır. Hem siyahlar, hem beyazlar bu adamın saçlarını uzatmasıyla taşkalasını geçerler. Renklerinden ötürü bolca aşağılanıp ezilen siyahların farklı birisine bunu yapmaları da ilginç. Böyle bir sahneye yer verilmesi iyi olmuş.

Denzel Washington döktürüyor film boyunca. Ryan Gosling de filmde rol alıyor. Kariyerinin ikinci filmiydi. Ama bu stüdyo filmlerinden çok bağımsız filmlerle parlamıştı. O filmlerde çok daha iyi oynuyor. Gene de bu filmde onu da görmek güzeldi.
Sonuçta başarılı bir spor filmi.
0 Oy
bu filme yorum yapılmaması çok kötü :S
denzel washington bence en iyi oyunculuğunu sergilemiş.gerçek hikayeden alıntı olduğu için insanın dikkatini çekiyo.tüyleriniz diken diken olmazsa dicek bişeyim yok.kesinlikle izlemelisiniz.
0 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum