? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2005
Gösterim Tarihi
6 Ocak 2006

Oyuncular

Mehmet Ali Erbil Mehmet Ali Erbil
Keloğlan
Özcan Deniz
Kara Prens
Ahu Türkpençe
Balkız
Petek Dinçöz
Cankız
Bülent Polat
Cankuşoğlan
Gazanfer Özcan
Padişah
Nükhet Duru
Makarena
Ayşen Gruda Ayşen Gruda
Sultan
Hakan Bilgin
Kılbil
Sinemis Candemir
Pamuk Prenses
Osman Yağmurdereli
Nasreddin Hoca
Vatan Şaşmaz
Beyaz Atlı Prens
Ekin Türkmen
Külkedisi
Devrim Saltoğlu
Biricik Şefi
Yönetmen
Tayfun Güneyer
Senarist
Tayfun Güneyer
Yapımcı
Selay Tozkoparan Oğuz
Keloğlan Karaprens'e Karşı

Keloğlan Karaprens'e Karşı

1.5/10 IMDB Puanı: 1.9
Keloğlan, İyilikler Ülkesi'nin Prensesi Cankız'a vurgundur. Cankız ise kötülerin yaşadığı komşu ülke Vandamlar Krallığı’nın Prensi Kara Prens ile ilgilenmektedir.

İyilikler Ülkesi'nin Padişahı ve Sultanı biricik kızları Cankız'ın Keloğlan'la evlenmesini istemekte ancak bu evliliğe yanaşmayan kızlarını da kıramamaktadırlar. Padişah, son bir yıl içinde Keloğlan ile yakın arkadaşı Cankuşoğlan'a, göldeki dev yılanı yakalayıp derisini soymaktan tutun da, ormandaki on kaplanın tırnaklarını kesip getirmeye kadar çeşitli görevler vermiş; Keloğlan da Cankız aşkına bu görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Ancak, Cankız, her defasında mızıkçılık yapıp Keloğlan’la evlenmekten kurtulmuştur. Padişah, bu kez Keloğlan ve Cankuşoğlan’dan acımasız devin belindeki altın kemeri alıp getirmesini ister.

Aşkı uğruna yeni bir maceraya daha atılan Keloğlan, Cankuşoğlan ve eşeği Katıroğlan'la yola koyulur. Keloğlan'a delicesine aşık olan ancak aşkına karşılık bulamayan komşu kızı Balkız, ise erkek kılığına girerek onların peşine takılır. Keloğlan, Cankuşoğlan ve Tüysüzoğlan, masal dünyasının çeşitli kahramanlarıyla karşılaştıkları yolculuklarında maceradan maceraya atılırlar.

Hayattaki en büyük isteği "sonunda kötülerin kazanacağı bir masalın başkahramanı olmak ve o masalın adının kötü karakterin adıyla anılması" olan Kara Prens ise muhafızı Kıl Bill ile Keloğlan'ın başarılı olmasını engellemeye çalışır.

Kara Prens'in kötü kalpli ablası Prenses Makarena ise kâinatın en güzel kadını olabilmek için kardeşinin Cankız'la evlenip ona bir sürü çocuk doğurtturmasını, böylelikle Cankız’ın güzelliğini kaybetmesini istemektedir.

Yorumlar

Yorum Yaz
hayatımdan bi kaç saat çaldı.
+ 2 Oy
genelde bir film cekmek bile 1 puanı hakeder diye dusunsem de 0 puanı vermeyi ben de cok isterdim bu filme nerede o Rüştü Asyalının masumiyeti nerede içtenliği bu film hala film demek gelmiyor içimden tek kelime ile rezalet....
+ 4 Oy
0 puan verebilsem emin olun verirdim...
+ 5 Oy
gelmiş geçmiş en kötü türk filmlerinden biri
+ 5 Oy
bir film daha kötü olamaz
+ 5 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum