? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1989
Süre
127dk

Oyuncular

Harrison Ford Harrison Ford
Indiana Jones
Sean Connery Sean Connery
Profesör Henry Jones
Denholm Elliott
Dr. Marcus Brody
Alison Doody
Dr. Elsa Schneider
John Rhys-Davies
Sallah
Julian Glover
Walter Donovan
River Phoenix
Genç Indy
Michael Byrne
Vogel
Kevork Malikyan
Kazim
Richard Young
Fedora
Yönetmen
Yıldız Steven Spielberg
Senarist
Jeffrey Boam
Hikaye
Yıldız George Lucas
Philip Kaufman
Menno Meyjes
Müzik
John Williams
Yapımcı
Robert Watts
Executive Producer
Yıldız George Lucas
Frank Marshall
Arthur Repola
Görüntü Yönetmeni
Douglas Slocombe
Kurgu
Michael Kahn
Yıldız George Lucas
Yapım Tasarım
Elliott Scott
Sanat Yönetmeni
Stephen Scott
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones ve Son Macera

Indiana Jones and the Last Crusade

8.8/10 IMDB Puanı: 8.3
Indiana Jones'un babası profesör Henry Jones Naziler tarafından kaçırılmıştır. Bunun nedeniyse Profesör Henry Jones'un Kutsal Kase hakkındaki araştırmaları ve bu araştırmalarının sonuçlarını not ettiği günlüğüdür. Günlükte kutsal kasenin yeri ve ne işe yaradığı hakkında son derece detaylı bilgiler bulunmaktadır. Indy'nin bu durumda yapması gereken Nazi Almanya'sına gidip hem babasını, hem günlüğü hem de kaseyi Naziler'in elinden kurtarmaktır.

Yorumlar

Yorum Yaz
İlk filme çok yakın.Ancak komik replikler ve espri daha fazla.İlki en durağan bölümdü.Bu azıcık daha hareketli olmuş.En tempolu bölüm ikinciydi.(İlk üç film içinde).Senaryo olarak iyiydi.Sean Connery'de renk katmış seriye.Genel olarak başarılı bir seri.Genelde üçüncü filmler hüsran olur.Ancak Spielberg iyi iş çıkarmış.Zaten ustalığı tartışılmaz. River Phonex'i de andık.Genç yaşta hayatını kaybetmiş yetenekli oyuncu. Üzücü bir olay.
+ 1 Oy
an itibariyle izlediğim gayet akıcı bir film olmuş.harrison ford filme gerçekten renk katmış.klasik bir indiana jones filmi benim için pek bir farkı yoktu.yine bir çok farklı vasıta kullanılmış.severek izledim puanım 7.
+ 1 Oy
filme biraz göz attım şu meşhur türkiye sahnesi için . ilk filmdeki kahireden hiçbir farkı yok utanç verici bir durum.en yakın zamanda izleyeceğim.
+ 1 Oy
Serinin bariz en iyi filmi. Macera kurgusu olsun ses efektleri ve müziği olsun harikaydı. İkinci filmden aldıkları ders üzre kadroya profesyonel bir takviye yapmışlar. Bu zatı muhterem pek tabii ilk James Bond'umuz Sean Connery... Ayrıca 1993'te ölen 90'lı yılların Brad Pitt'i River Phoenix'te kadroda var. Filmin bazı sahneleri İskenderun'da çekilmiş. Üzücü olan nokta hiç Türk oyuncu yok. Sultan rolünde Amerikalı, başında fes burma bıyıklı ajan rolünde Ermeni oynuyor(Kevork Malikyan). Hasılata gelince 50 milyon$ bütçeli film 500 milyon$ gişe hasılatı elde ederek yapımcılarına 10 kat gelir elde etmiş.. Mutlaka izleyin...
0 Oy
RİVER PHONENİX:

Oynamak istemediği fakat ailesini geçindirmek için oynadığı Dark Blood filminin setinden çıktıktan sonra kardeşleri Rain, Joauqin ve sevgilisi Samatha Mantis ile Johnny Depp'in sahip olduğu "The Viper Room" adlı bara gider. O gece red hot chili peppers grubunun bass cısı Michael Peter Balzary ile birlikte çalacaktır fakat diğer hollywood sanatçıları onu istemezler. ogün pençesinde olduğu uyuşturucuyu sahneye çıkacağı için kullanmamıştır, Saat 12'yi geçip 31 Ekim olduğunda River bir satıcıdan eroin ve kokain alır ve hız topu denen karışımı yaparak burnundan çeker, tuvalette birden kusmaya ve nefes alamamaya başlar. Rain ve Samantha onu dışarıya çıkarır ve Jaoquin ambulans çağırır. Ancak saat gece 1:51'de River Phoenix hayatını kaybeder. Bir Aleka's Attic T-Shirt'ü ile annesinin düzenlediği bir cenaze töreni ile toprağa verilir. Otopsi sonucu aşırı dozdan öldüğü anlaşılır.

+ 1 Oy
Serinin en iyi filmi.. İster kadrosuyla olsun, istersede senaryosuyla 10/10 luk bir film... (Amma yinede 1 ci filmi tek geçerim)
+ 1 Oy
bence serinin en iyi filmi. gizemi çok iyi seçilmiş. oyunculuk performansları tavana vurmuş (özelliklesean connery'nin) müthiş bir film. senaryo çok derin ve efktler o yıla ait olmasına rağmen gerçekçi. film yeni müzikleriyle çok etkileyiciydi. aksiyou düzeyli ve insanı heyecanlandırıyordu. yeni karakterlerin çizimi çok iyi yapılmış. özellikle river phoenix gerçekten çok iyi iş çıkarmış. phoenix insana Indiana Jones'un küçüklüğü dedirtiyor. ayrıca zaman kavramı çok iyi olmuş. kaçırılmaması gereken bir film. 8.8/10
+ 2 Oy
Seride en beğendiğim film.Baba-oğul maceralara atılmaları ayrı bir hava yaratmış.Aksiyon her zamanki gibi üst düzeydeydi.Indy bu kez kutsal kasenin peşinde :)
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum