? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2004
Gösterim Tarihi
7 Ocak 2005
Süre
142dk

Oyuncular

Şener Şen Şener Şen
Nazım öğretmen
Meltem Cumbul Meltem Cumbul
Türkücü Dünya
Timuçin Esen Timuçin Esen
Halil
Güven Kıraç Güven Kıraç
Mehmet
Sümer Tilmaç
Takoz
Özgür Devin Çınar
Piraye
Erdal Tosun
Haşmet
Yönetmen
Yavuz Turgul
Senarist
Yavuz Turgul
Görüntü Yönetmeni
Soykut Turan
Gönül Yarası

Gönül Yarası

8.8/10 IMDB Puanı: 7.9
Nazım Bey, Anadolu'da öğretmenlik yaptıktan sonra İstanbul'a dönmüştür. Burada Takoz Atakan'ın taksisinde şoförlük yaparak geçimini sağlamaya çalışan Nazım öğretmenle Dünya'nın yolları kesişir. Türkücü Dünya, psikolojik sorunları olan kocasından kaçıp İstanbul'a gelen ve kızıyla birlikte bir pavyonda çalışmaya başlayan bir kadındır.

Nazım Bey, Dünya'yı her gün işe götürüp getirmeye başlar. Ancak, bir gün Dünya'nın eski kocası pavyonu basar. Nazım öğretmen de bu durumu görüp Dünya'ya ve küçük kızına sahip çıkar.

Yorumlar

Yorum Yaz
Etkileyici finalini yıllarca unutmak mümkün değil. Daha önce dizide uyum içinde çalışan oyuncular buradada gayet iyi oynadılar. Aslında kadroda ki tüm oyuncularda elinden gelenin fazlasını yaptılar. Şener Şen'i anlatmaya gerek yok ama bir Timuçin Esen ya da Devin Özgür Çınar ilk filmlerinde geleceğin iyi oyuncuları olacaklarını hissettirmişlerdi. Güven Kıraç kısacık rolünde bile babası ile olan sahnesindeki tiradı oscarlıktı. Yavuz Turgul'dan daha extrem bir film beklerdik ama senaryo ve işleniş yavan kalmış. Oyunculukların sayesinde film çıta atlamış. Ama Yeni camii'den yeni hayatlara bir metafor oluşturma tam bir usta işi olmuş. Muhsin Bey filmini bizim evin önünde çekmişlerdi hiç unutmam o günleri. Umarım hep kaliteli filmler ile anılır Şener Şen ve Yavuz Turgul ikilisi.
0 Oy
başarılı bir filmdi... en azından farklı bir aşk hikayesi ve aşkın yanında pek çok insani duygu işleniyor.
0 Oy
Yönetmen Yavuz Turgul oynayan Şener Şen,Sümer Tilmaç ortaya çıkan güzel bir yapım.7/10
+ 1 Oy
puanım 8.0
+ 1 Oy
çok güzel bir film...
+ 1 Oy
gönül yarası hakikatten çok başarılı bir çalışma. tam yavuz turgul'a göre bir senaryo. şener şen'e hayran kalmamak imkansız.
0 Oy
harika bir film
-3 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum