? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1999

Oyuncular

Hugh Grant Hugh Grant
Michael Felgate
James Caan James Caan
Frank Vitale
Jeanne Tripplehorn
Gina Vitale
Burt Young
Vito Graziosi
James Fox
Philip Cromwell
Yönetmen
Kelly Makin
Senarist
Adam Scheinman
Robert Kuhn
Müzik
Basil Poledouris
Yapımcı
Yıldız Elizabeth Hurley
Charles Mulvehill
Görüntü Yönetmeni
Donald E. Thorin
Mickey Blue Eyes

Belalı Aşk

Mickey Blue Eyes

6.0/10 IMDB Puanı: 5.8
Michael Felgate, kibar ve kendinden emin bir İngiliz açık artırmacıdır ve hayatında ilk defa fena halde aşıktır. Kızarkadaşı Gina ile ilk randevusundan üç ay sonra, bütün cesaretini toplar ve ona evlenme teklif eder. Ama Michael'ın hiç beklemediği bir şey olur. Gina bu teklifi reddeder. Michael'ı çok sevmesine rağmen onunla asla evlenemeyeceğini söyler.

Michael, Gina'yı babası Frank'in Küçük İtalya'daki restoranına kadar takip eder. Burada Michael Amerikalı ve İtalyanlardan oluşan bir grupla karşı karşıya gelir ve bu grup Frank'e alışılmışın dışında bir saygı göstermektedir.

Frank, müstakbel damadına karşı çok misafirperverdir ancak Michael, Gina ile evlendiği takdirde onun ailesinin bir üyesi olmanın yanında Aile'nin de bir üyesi olacağını farkeder.

Yani Gina, bir başka erkek arkadaşını daha -ailesinin gangıster yaşamından uzak tutmak için- reddetmiştir. Ancak Michael, sevdiği kadınla evlenmeyi kafasına takmıştır. Bunun için de mafyanın kötü emellerine ulaşmasını engellemek için büyük bir cesaretle harekete geçer.

Fakat, Gina'nın babası sayesinde, kazara açık artırma bürosundan zimmetine para geçirir, ve kısa süre içerisinde mafyanın bir parçası olur. Artık o Kansas'lı sıkı çocuk, namıdeğer Mickey Blue Eyes'tır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum