? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2000
Gösterim Tarihi
28 Temmuz 2000
Süre
115dk

Oyuncular

Jet Li Jet Li
Han Sing
Aaliyah Aaliyah
Trish O Day
Isaiah Washington
Mac
Russell Wong
Kai
DMX
Silk
Yönetmen
Andrzej Bartkowiak
Senarist
Eric Bernt
John Jarrell
Müzik
Stanley Clarke
Yapımcı
Joel Silver
Jim Van Wyck
Görüntü Yönetmeni
Glen MacPherson
Romeo Must Die

Romeo Ölmeli

Romeo Must Die

4.8/10 IMDB Puanı: 5.9

Geleneklerin birbirine bağladığı iki aile, acımasız bir savaşın ortasındadırlar.

Asya ve Afrika Amerikalıları'nın çeteleri, Oakland rıhtımının kontrolünü elde etmeye çalışmaktadırlar. Fakat ilk öldürülen çete üyesi Asyalı liderin oğlu Po olunca, savaş her iki tarafın tahmin ettiğinden çok daha tehlikeli bir hal alır. Po'nun ölüm haberi kısa zamanda bir Hong Kong mahkemesinde haksız yere suçlu bulunup hapse atılan eski bir polis olan kardeşi Han'a ulaşır. Han'ın bir an önce Amerika'ya gitmesi gerekmektedir.

Ailenin dışından biri olarak doğrunun peşinde koşan Han'ın bulabildiği tek şey yeni sorulardır. Han bu sırada Afrika Amerikalı'larının ve kimliği belirsiz suikastçilerin hedefi haline gelmiştir.

Acımasız rekabetlerin ve ihanetlerin dünyasında Han'ın yapabileceği tek şey kendi savaşını ilan etmektir. Fakat silah kullanmak zorunda olan diğerlerinin aksine Han kendi başına bir silahtır. Onun görüş alanına girmek ise ölümcül bir hatadır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz
Aaliyah'ın sansasyonel uçak kazası sonrası izlemiştim. İkinci seyredişimden sonra insan ister istemez genç şarkıcının ölümüne üzülüyor. Filmde en iyi şarkılarından biri olan "Try Again" de var. Jet Li' nin her ne kadar ikinci filmi olsada; yıldızı bu filmde parladı. Konusu itibarıyla klişe bir çete savaşı olsada film kendini izlettiriyor.
+ 1 Oy
Tarz olarak sağlam bir filmdi.Konu iyi oyuncular iyi Aaliyah'ı izlediğinde ayrı bir duygulanıyor insan.Çok genç yaşta vefat etti.Aksiyon sahneleri her ne kadar doğal olmasada, bilgisayar efekti bol olsada oldukça başarılı.  

Bartkowiak'ın yönetmen olarak en başarılı performansı ve bugüne kadar çektiği en başarılı film.Try Again şarkısıda ayrı bir güzel.Sağlam bir aksiyon.

6/10
+ 1 Oy
Jet Lı'yi hep aksiyon filmlerinde görmüştüm.Onu böyle izlemek hoşuma gider.

Ama bu sefer farklıydı.Filmde romantizm,aşk vardı.Açıkçası Jet Lı'ye böyle roller çok yakışıyor.

Filmin yönetmeninin adını daha önce duymadım.Ama iyi iş çıkarmış.
+ 2 Oy
Aaliyah'ın bu filmde ki çekici ve zarif oyunculuğu onu müzik dünyası ile beraber sinemayada taşıyacaktı, fakat gencecik yaşta hayatını kaybeden sanatçı ne yazık ki bu başarıları göremedi.

bu filmin aynı zamanda şarkısınıda seslendiren sanatçı çok iyi bir de müzik videosu mevcuttur.

saygıyla anıyorum kendisini.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum