? Beni Hatırla
Yapım Yılı
2005
Gösterim Tarihi
15 Eylül 2006
Süre
117dk

Seslendirme

Yıldız Owen Wilson
Lightning McQueen
Paul Newman
Doc Hudson
Bonnie Hunt
Sally Carrera
Larry The Cable Guy
Mater
Cheech Marin
Ramone
Tony Shalhoub
Luigi
Guido Quaroni
Guido
Yönetmen
John Lasseter
Senarist
Dan Fogelman
Müzik
Randy Newman
Yapımcı
Darla K. Anderson
Cars

Arabalar

Cars

7.6/10 IMDB Puanı: 7.5
Lightning McQueen başarıya koşullanmış bir yarış arabasıdır. Beklenmedik bir anda kendisini Route 66 otoyolu üzerindeki sessiz sakin Radiator Springs kasabasında bulduğunda hayatın sadece bir finiş çizgisinden ibaret olmadığını, hayatın kendisinin başlıbaşına bir yolculuk olduğunu keşfeder. Piston Kupası Şampiyonası için ülkeyi baştanbaşa geçen Lightning McQueen, Radiator Springs kasabasının sıradışı karakterlerini yakından tanıma fırsatını bulur.

Bunlar arasında esrarengiz mazisi olan 1951 model bir Hudson Hornet araba olan Doc Hudson, 2002 model şık ve zarif Porsche araba Sally Carrera ve paslı ama güvenilir eski kamyonet Mater vardır. Kasabada edindiği yeni dostlarının yardımıyla hayatta zafer, şöhret ve sponsorluklardan daha önemli şeyler olduğunun farkına varacaktır.

Yorumlar

Yorum Yaz
Neşeli Ayaklar'dan sonra en sevdiğim animasyon.
0 Oy
cok güzel bir film
+ 1 Oy
Seyrettiğim eniyi animasyon filmi. Hele final sahnesinde çok duygulandım. İnsanlığın modern çağda unutulmaya yüztutulmuş etik anlayışını irdeleyen mükemmel bir yapım. 500 milyon dolara varan hasılatı filmin manevi başarısının yanında hiçbirşey.
+ 1 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

10
Şub.2010

Arabalar Yeniden Yarışta

Pixar'ın sevilen animasyonu Cars'ın devamı geliyor. Disney-Pixar'dan yapılan açıklamaya göre Cars 2, 2011 Aralık ayına yetişecek.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum