? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1977
Gösterim Tarihi
14 Mayıs 2010
Süre
90dk

Oyuncular

Türkan Şoray Türkan Şoray
Asya
Kadir İnanır Kadir İnanır
İlyas
Ahmet Mekin
Cemşit
Hülya Tuğlu
Yönetmen
Atıf Yılmaz
Senarist
Ali Özgentürk
Roman
Cengiz Aytmatov
Müzik
Cahit Berkay
Yapımcı
Arif Keskiner
Görüntü Yönetmeni
Çetin Tunca
Selvi Boylum Al Yazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım

9.5/10 IMDB Puanı: 8.5

Kamyon şoförü İlyas, İstanbul'dan Asya'nın kaldığı köye gelir. Birbirlerine aşık olan bu iki genç kaçarak  evlenirler. Samet adını verecekleri çocuklarının haberi onları daha da mutlu eder. İlyas kamyoncu olduğu için sık sık yollara çıkar ve Asya hep onun yolunu gözler.

Bir gün yine yola çıkan İlyas eve dönmez. Asya bu acıya dayanamaz ve oğluyla birlikte yollara düşer. Yolda Cemşit adında bir adamla karşılaşırlar. Cemşit onlara kol kanat gerer. Birlikte yaşamaya başlarlar. ma korkunç bir kaza, İlyas ile Asya'nın yeniden karşılaşmasına sebep olacaktır.

Yorumlar

Yorum Yaz
aleyna yemeni yedinmi
0 Oy
aleyna erşen 12 Mar 2014 10:30
gelmiş geçmiş en güzel aşk filmi bir başyapıt ne söylense az. Aşk, sevgi, dostluk bütün insani duygular yeşilçamın çınarlarıyla hayat bulmuş bu filmde...
0 Oy
Kitabı ödüllü yazar Cengiz Aytmatov'dan, senaryo Ali Özgentürk'ten, yönetmen koltuğunda ustaların ustası Atıf Yılmaz ve oyuncuların kral ve kraliçesi(sultanı) Türkan Şoray ve Kadir İnanır. Bu filme emeği geçen herkese yürekten sevgiler. Film belki zamanın şartları dolayısı ile teknolojik unsurları kullanamamış olabilir fakat filmi film yapan iç burkan senaryosu ve oyuncuların filme ruhunu vererek oynamasından kaynaklanıyor.
   Bu arada  erkek bebek rolündeki Samet aslında kız. Elif İnci rahmetli Bilal İnci'nin kızı. Gerçek anneside filmde komşu halime rolünü oynayan Perihan Doygun.
   Bu film bence bir şaheser ve klasik. Defalarca izlesenizde bıkmayacağınız türden.
+ 1 Oy
En çok sevdiğim Türk sineması filmidir Asya ve İlyas'ın aşkı daha doğrusu kavuşamamaları ve Cemşit'in Samet'e babalık yapması filmin  en büyük sürprizidir kuşkusuz,Sevginin sadece kuru kuruya aşk değil emek isteyen bir olgu olduğunu finalde resmen seyirciye haykırır bu film!
Mükemmeldir, yeşilçamı yeşilçam yapan öğelerden birisidir!!!.........
+ 1 Oy
dünya sinema tarihinde iki kusursuz aşk filmi yapıldı,

CASABLANCA  /// SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM.

+ 4 Oy
filmin yenilenmesi beni çok mutlu etti. eski yeşilçam filmlerini her zaman çok sevmişimdir ve hala nerede bulsam hemen izlerim. bu film bambaşka bir film. en iyi aşk filmidir! senaryo sizi derinden vuran, asya ve ilyas'ın düşünceleriyle film bambaşka ve unutulmaz finaliyle sel olur gözyaşı. finali beni ilk izlediğimde çok derinden vurmuştu. keşke onarılmış hali heryerde vizyona girseydide gitseydim. repliklerini unutmak mümkün değil. film sizi hiç sıkmaz ve film sizi öyle bir kucaklarki film bittiğine pişman olursunuz. asla unutulmayacak müthiş yeşilçam filmidir! 9.5/10
+ 3 Oy
Bu film hakkında herhangi bir tartışmaya mahal vermeye gerek yok. Yeşilçamın en güzel filmidir.
+ 2 Oy
bir üstteki yoruma tezat şunu şöylemeliyim ki herkesin bir anısının olduğu, bir parçasını taşıdığı, kendi hayatlarından kokular hissettiği bir filmdir. emek harcanmış, harika oyunculuklar sergilenmiş bu filme çok salak demek sadece filmin izlenirken hissedilmediğine hatta kanımca izlenilmediğine delalettir. türk sinemasının kült ve gurur duyulası filmidir.
+ 2 Oy
çok salak  bir  film:DDDDDD
-9 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi

Haberler

20
Nis.2010

Selvi Boylum ile Yeniden

Atıf Yılmaz'ın yönetmenliğini üstlendiği Selvi Boylum Al Yazmalım, Türk sinemasının efsane filmlerinden biridir. Bu unutulmaz film, Mayıs ayında yenilenmiş hali ile boy gösterecek.

24
Oca.2010

Eski Türk Filmleri Restorasyondan Geçiyor

Hem çekildikleri günkü laboratuar imkanlarındaki yetersizlikler hem de zamanın aşındırı edici etkisi nedeniyle bozuk resim kalitesiyle izlemeye alıştığımız klasik Türk filmleri restorasyondan geçiyor.

x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum