? Beni Hatırla
Yapım Yılı
1971
Süre
181dk

Oyuncular

Topol
Tevye
Norma Crane
Golde
Leonard Frey
Motel
Molly Picon
Yente
Paul Mann
Lazar Wolf
Rosalind Harris
Tzeitel
Yönetmen
Norman Jewison
Senarist
Joseph Stein
Roman
Sholem Aleichem
Müzik
Jerry Bock
Yapımcı
Norman Jewison
Görüntü Yönetmeni
Oswald Morris
Kurgu
Antony Gibbs
Robert Lawrence
Fiddler on the Roof

Damdaki Kemancı

Fiddler on the Roof

8.3/10 IMDB Puanı: 7.8
Damdaki Kemancı adı çoğu kişinin kulağına tanıdık gelen bir isim. Çarlık Rusya'sında yaşayan fakir bir sütçü ve onun 5 kızının hikayesini anlatan yapım uzun süre tiyatrolarda sahnelenmiş bir müzikal. Fiddler on the Roof da bu efsanevi müzikalin sinema uyarlaması.

Yönetmenliğini Norman Jewison'un yaptığı film eserin başarılı bir uyarlaması. Başta Topol ve Leonard Frey olmak üzere oyuncu kadrosundakilerin yüksek performansları seyir zevkini yüksek kılan etmenlerin başlıcası. Ayrıca artık klasik statüsüne erişmiş "If I Were A Rich Man", "Matchmaker", ve "Sunrise, Sunset" parçalarının filmdeki yorumları da filmden aldığınız lezzeti artırıyor. Oscar ödüllü görüntüler de filmin keyif artırıcı etmenlerinden biri. Kısacası seyir zevki yüksek, eğlenceli bir müzikal.

Yorumlar

Yorum Yaz
filmi izlemedim ama Family guy'da sıkça dalga geçilen bir film.
0 Oy
film insanı sanki bir zaman tüneline sokarcasına çarlık rusyasına götürüyor. karekterler öylesine canlı ve öylesine bizden ki daha öncesinde hem türk filminnin o yıllardaki yapı taşlarından biri olmuş. gösterildiği yıllarda hemde hala tv dizisi olarak yaklaşık 3 yıldır yayında olan elvada rumeli dizisinin de kaynağını oluşturmuştur. bu diziyi belki severek ve isteyerek izliyorum ama ilk bölümünde bire bir aynı sahnelerin tekrar edilmesi ve karekterlerin bile aynı oluşu beni bir nebze üzmüştü çünkü senaristler bu hikayeyi tamamen üstlenmiş gibilerdi. ve aslından en ufak bir şekilde bahsedilmeyişini de kınıyorum. yine de bu filme olan hayranlığım beni diziyi de seyretmeme etken olmuştur. bir klasik olarak evimde her zaman bir köşede olacaktır. sizlere de öneririm.
+ 2 Oy

Ad Soyad :
Email :
Ziyaretçi
x

Film.Com.Tr Kayıt

Yorumlarda sadece rumuzum gözüksün.
x

Şifremi Unuttum